Golfifirmas käärib vastasseis (14)

Golfifirmas käärib vastasseis

VAJA JÕULISEMAT ESITLUST: Urmas Sepa sõnul on linnal selge soov asuda senisest jõulisemalt golfiväljakut turismiatraktsioonina esitlema, et linna ühine investeering hakkaks meile rohkem turiste tooma ja Kuressaare hakkaks turismisihtkohana uutele rühmadele huvi pakkuma.

Saaremaa Golfi tegevjuhi Aivar Aru lahtilaskmise suhtes on firma nõukogu teiste liikmetega eri meelt suurärimees Tullio Liblik, kes enda väitel ei teadnud Aru vallandamisega lõppenud nõukogu koosolekust ja on asjaga kursis vaid protokolli vahendusel.

“Golfiväljak on sündinud ja selle valmimist võib pidada Aivar Aru elutööks. Tema tegi oma tööd südamega ja suure hoolega,” vastas Tullio Liblik Oma Saare küsimusele, kas ta usaldab Aivar Aru.

Ka firma nõukogu esimees, abilinnapea Urmas Sepp kinnitas, et linn vaieldamatult tunnustab Aivar Aru tehtud tööd golfiväljaku valmimisel.

Kuid just usaldamatuse juhatuse liikme Aivar Aru vastu tõi vabastamise ajendina välja Toivo Alt, kes sai golfifirma nõukogu liikmeks tänavu juulikuus. Juba siis jõudsid Kuressaare võimuringkondadest välja jutud, et omaniku esindajad pole Aru tegevusega rahul.

Head suhted Liblikuga

Nõukogu liikme Libliku ja tegevjuht Aru hea läbisaamine pole saladus. Libliku firmad on tegelenud golfipiirkonnas kinnisvaraarendusega ja näiteks ka rentinud Arule ametiautot. Aru abikaasa Eva töötab aga Saarte Investeeringus.

Oma Saarele keegi asjaosalistest selliste seoste põhjuslikkust Aru vabastamisel oma nime all ei kinnitanud. Urmas Sepa kirjalikest vastustest Oma Saare küsimustele võib aga välja lugeda, et golfifirma senine juhtimine ei ole olnud päris linna huvides:
“Kuressaare linn kui golfiväljaku suuromanik tunneb vastutust eelkõige linnaelanike ees ning teeb ka omanikuna otsuseid linnaelanike kui maksumaksjate huvidest lähtuvalt.”

Aivar Aru vabastamise initsiaator, linnavolinik Toivo Alt ei soovinud tagamaid pikemalt selgitada. “Kui tuleb õige aeg ja vajadus, räägin pikemalt, kuid praegu on seda lühidalt väga raske selgitada,” rääkis Sitsiilias puhkusel viibiv Alt telefonitsi Oma Saarele.

Siiski mainis ta, et lähtus ainult Kuressaare huvidest ja mingeid muid ambitsioone tal pole.
“Ma ei lähe kunagi linna huvide vastu, ei kahjusta neid mingite isiklike ambitsioonide pärast,” lausus Alt.

Linnavolikogu esimees, golfifirma nõukogu liige Toomas Takkis ütles, et teemat on volitatud kommenteerima Urmas Sepp. Siiski lisas ta: “Kes mind lähemalt teavad, teavad, et Toomas Takkis, olgu volikogu esimehe, koolijuhi või eraisikuna, lähtub otsustamistel oma parimast äratundmisest ja sellest, mis pikemas perspektiivis arukam tundub.”

Urmas Sepp rääkis, et Saaremaa Golfi AS-i nõukogu ei teinud otsust juhatuse liikme usaldamise või umbusaldamise kohta. “Otsus Saaremaa Golfi AS-i juhatuse liikme tagasikutsumise kohta oli ühehäälne,” ütles Sepp.

Kuulis koosolekust hiljem

Miks ei osalenud nõukogu koosolekul aga nõukogu liige Tullio Liblik, kes Aivar Aru usaldab ja oleks tema kaitseks sõna võtnud, Urmas Sepp öelda ei osanud. “Nõukogu liige ei pea koosolekul mitteosalemist põhjendama,” märkis ta. Peale Sepa, Aldi, Takkise kuuluvad nõukokku veel hotelliärimees Tarmo Sumberg ja Kuressaare ettevõtja Mati Tasa.

Tullio Libliku sõnul sai ta neljapäeval toimunud nõukogu koosolekust teada laupäeva pärastlõunal.
“Hiljem nägin koosoleku protokolli, mida väidetavalt oli Aivar Arule tutvustanud linnapea Urve Tiidus ja öelnud, et tema [Aivar Aru] vabastamise põhjuseks on asjaolu, et Aru ei nõustunud palgaläbirääkimistel madalama töötasuga,” rääkis Liblik.

“Koosoleku protokollis oli kirjas, et Toivo Alt tegi ettepaneku Aru juhataja kohalt vabastada, kuna Alt teda ei usalda. Kõik koosolekul osalenud nõukogu liikmed hääletasid üksmeelselt selle Toivo Aldi tehtud ettepaneku poolt.”
Sama juttu on varem Oma Saarele rääkinud ka Aivar Aru.

Andres Sepp, Urmas Kiil

Print Friendly, PDF & Email