Täiskasvanute gümnaasiumis avatakse ema-lapse tuba (2)

Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumil on järgmisel õppeaastal plaanis avada ema-lapse tuba.

Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi direktor Ly Kallas ütles, et kuna nende koolis käib palju noori emasid, on elu näidanud sellise privaatse ruumi vajalikkust.

“Ennekõike tuleks tuba puhkeruumiks noortele emadele – nii beebit ootavatele kui ka juba väikelaste vanematele,” täpsustas koolijuht, lisades, et sai säärase puhkeruumi idee Pärnu täiskasvanute gümnaasiumist, kus see väga hästi toimib.

Ruumi väljaehitamiseks soovib Rootsi tn 7 hoone omanik mittetulundusühing Kuressaare Campus tõsta ühingu liikmete liikmemaksu.

MTÜ Kuressaare Campus juhatuse liige Jaanis Prii ütles Oma Saarele, et kuna ühingu sissetulekud koosnevad peamiselt liikmemaksudest ja rendituludest, siis on investeeringuid majas tehtud peamiselt liikmemaksudest laekunud rahast.

Liikmemaksu maksjad on mittetulundusühingu liikmed Kuressaare linnavalitsus ja Tallinna tehnikaülikool.

Tänavu on MTÜ Kuressaare Campus saanud mõlemalt 175 000 krooni, kuid näiteks Kuressaare linnalt küsib mittetulundusühing tuleval aastal 53 000 krooni lisaraha ning seda täiskasvanute gümnaasiumile vajaliku ema-lapse toa sisse seadmiseks.

Jaanis Prii märkis, et MTÜ-l Kuressaare Campus on kavatsus ema-lapse tuba välja ehitada ühe olemasoleva arhiiviruumi ja kabineti baasil ning selleks tuleb lammutada vahesein, teha sanitaarremont ja elektritööd.

Print Friendly, PDF & Email