Ettevõtted koondavad kümneid töötajaid (2)

Tööinspektsioon on tänavu Saaremaal menetlenud kuue ettevõtte kollektiivseid töölepingute lõpetamisi kokku 83 töötajal.

Lääne tööinspektsiooni tööinspektor-teabespetsialisti Viivika Vilja sõnul on seni kollektiivselt suurima hulga töötajaid koondanud Orissaare internaatkool, mille sulgemise tõttu jäi tööta 21 inimest.

“Viimane suurem kollektiivne koondamine toimus septembris ja puudutas õmblusfirma AS Adniel 13 töötajat,” ütles Viivika Vilja. Tema sõnul on rahuldatud ka ehitusfirma Saare KEK taotlus, mis puudutab 20 ehitaja koondamist käesoleva aasta lõpus.

Saare KEK-i juht Aarne Vainokivi on öelnud ajalehele Meie Maa, et suurem osa koondatud inimesi saab tööd firmas OÜ Saare Majaehitus.

Veel on kuue töötaja koondamise osas teinud tööinspektsioonile taotluse OÜ Saaremaa Õmbluskompanii, kuid selle kohta ei ole otsust veel tehtud. Saaremaa Õmbluskompanii esindaja Katrina Killandi ütles Oma Saarele, et koondamise tingib töömahu vähenemine.

Siiski ei lõpeta õmbluskompanii oma tegevust Pöide vallas, vaid kavatseb vajadusel töövõtulepingute abil seniste töötajate teenete kasutamist jätkata.
Saaremaa Õmbluskompanii OÜ sai 2006. aastal 160 000 krooni starditoetust EAS-ilt ja kolis tänavu veebruaris tootmise Pihtla vallast Sandlast Tornimäele.

Viivika Vilja sõnul ei ole koondamisel tööinspektsiooni kooskõlastuse taotlemine vajalik, kui tööandja soovib ise maksta kõik seadusega ettenähtud hüvitised.

“Tööandja on kohustatud koondamisel maksma töötajale hüvitist ning hüvitistest pool makstakse töötukassa kaudu. Selleks peab tööandja töölepingute kollektiivseks lõpetamiseks taotlema tööandja asu- või elukohajärgse tööinspektsiooni kooskõlastust,” selgitas Vilja.

Print Friendly, PDF & Email