SWE-7 alustas liigahooaega kaotusega eelmise aasta võitjale (1)

Visates mängus vaid 57 punkti vastase 87 vastu, pidi Eesti meistrivõistluste esiliigas palliv Kuressaare SWE-7 hooaja esimeses liigamängus alla vanduma eelmise aasta võitjale Rademarile.

“57 punktiga mängu üldjuhul ei võida,” ütles võistkonna treener Tallinnas peetud mängu kohta, kus otsustavaks sai kolmas veerandaeg, mille Rademar võitis 17 : 4. Seni olid saarlased suutnud vastupanu osutada, kaotades poolajaks vaid 39 : 44.

Esimese veerandaja olid külalised koguni nelja punktiga võitnud. Treeneri sõnul jäädi teisel poolajal vastaste kaitse vastu hätta ning vastane suutis vahe mängu lõpuks kasvatada 30-punktiliseks.

“Esimene ja teine poolaeg erinesid üksteisest kui öö ja päev,” sõnas treener. “Esimesel poolajal meil rünnak toimis ja kaitse oli ka korras.” Mängupildi järgi hinnates lisas Ool, et esimese poolajaga võis vägagi rahule jääda.

SWE-7 eest viskas enim punkte sel hooajal esimest korda väljakule jooksnud Janar Rahumeel, kelle kontosse kogunes 16 punkti. Oolu sõnul oli Rahumeel ka üks vähestest, kes oma koha korralikult välja mängis.

Teised suurimad punktitoojad olid Indrek Õunpuu ja Egert Väinaste 10 punktiga. Järgmise kohtumise peab SWE-7 neljapäeval võõrsil Rae Koss/Hansaviimistluse vastu.

“Vastane on küll natuke nõrgem,” tõdes Ool, kuid märkis ka, et nõrku vastaseid esiliigas pole. Seda enam, et sel aastal satuti alagruppi, mis eeldatavasti on teisest kahest tugevam.