Saaremaa kalakasvatajad tahavad hakata varustama restorane ja haridusasutusi (2)

Saaremaa kalakasvatused kavandavad investeeringuid, et luua tingimused toodangu müümiseks kohalikele toitlustusasutustele, koolidele ja lasteaedadele.

Pöide vallas asuva Kanissaare kalakasvatuse omanik Priit Lulla ütles Oma Saarele, et neil on plaanis ehitada kala eeltöötlushoone, mis annaks võimaluse müüa vikerforellifileed ja roogitud kala kohalikele restoranidele, spaadele ning koolidele ja lasteaedadele.

“Mönusa Villemiga oleme teinud vaikselt juttu, huvi on väga suur,” rääkis Lulla. “Ka koolid ja lasteaiad oleksid kohe huvitatud, sest neile on pandud kohustus pakkuda lastele kaks korda nädalas kala. Näiteks Tornimäe lasteaed on küsimas käinud.”

Suuremad potentsiaalsed ostjad oleksid siiski Kuressaare spaad ja restoranid, kuid selleks on vaja teha investeeringud ja dokumendid korda ajada.

Lulla sõnul võivad kalakasvatused praegu lisaks elusale kalale müüa ainult ümmargust surmatud kala, mille lühike realiseerimise tähtaeg ei paku aga kauplustele huvi.

“Kui ma toon merelt siiakala, võin ma seda müüa ükskõik kellele ja mismoodi tahes. Aga kui ma olen selle siiakala kasvatanud kasvatuses, siis ma võin ta maha lüüa, aga lahti lõigata ei või,” rääkis Lulla. Tema hinnangul on taoline olukord tekkinud Euroopa Liidu üldsõnaliste määruste väga täpse tõlgendamise tõttu Eesti ametnike poolt.

Seetõttu on kalakasvatused müünud oma toodangut vaid kalakasvatustest käsimüügis ja varustanud eluskalaga kalaturismiettevõtteid. Ka koostöö kohalike kalatööstustega ei toimi. Ühest küljest on põhjuseks jäätmekäitlusprobleemid, teisalt ei suuda Saaremaa kalakasvatused konkureerida Norrast sisseostetava odava kalaga.

Print Friendly, PDF & Email