Purjus sõidujuhendaja jäi politseile vahele

Ööl vastu eilset kella nelja paiku tabas politsei 1983. aastal sündinud alkoholijoobes naise, kes juhendas Kuressaares Raekoja ja Kitzbergi tänava vahelisel alal oma õe õppesõitu.

Õde oli kaine. Naisele on autoregistrikeskuse büroo väljastanud tunnistuse selle kohta, et ta võib juhendada õppesõitu, teatas politsei.

Õppesõidu alkoholijoobes juhendamise eest, mis on samaväärne sõiduki alkoholijoobes juhtimisega, on noore naise suhtes alustatud väärteomenetlust, mis võib kaasa tuua kuni 18 000-kroonise rahatrahvi.

Lääne politseiprefektuuri Kuressaare politseijaoskonna korrakaitsetalituse komissar Meelis Juhandi ütles, et kodanikud, kes on saanud liiklusseaduse järgi ARK-i büroost õppesõidu juhendaja õigused, peavad võetud kohustusse ja õigusse olla õppesõidu juhendaja suhtuma täie vastutustundega.

Ta lisas, et õppesõidu ajal on sõidu juhendaja samal ajal ka ise juht, mis tähendab, et talle kehtivad samad nõuded – juht peab olema kaine.

“Antud juhul istus sõidujuhendaja tagaistmel, mis näitab selgelt, et noorele autojuhile ta just suurt tuge ei pakkunud ja ei suhtunud oma kohustustesse täie tõsidusega,” märkis Juhandi.

Print Friendly, PDF & Email