Kultuuriministeerium soovib ametnike jätkamist (2)

Kultuuriministeerium loodab siseministeeriumiga kokku leppida lahenduses, mis välistaks rahapuuduse tõttu maavalitsuste kultuuri- ja spordiametnikega lepingute lõpetamise.

“Maakondade kultuuri- ja spordiametnikega on hea ja tulemuslik koostöö ja meile meeldiks, me peame vajalikuks, et see jätkuks,” ütles Oma Saarele kultuuriministeeriumi asekantsler Tõnu Seil.

Regionaalminister Siim Kiisler saatis nädal tagasi kultuuriminister Laine Jänesele kirja, milles märkis, et rahapuuduse tõttu ei ole neil võimalik järgmisest aastast enam tagada maavalitsuste struktuuris vähemalt ühe kultuurispetsialisti ja vähemalt ühe spordispetsialisti ametikoha olemasolu.

“Siseministeerium on jätkuvalt huvitatud konstruktiivsest koostööst kultuuriministeeriumiga ning valmis alustama läbirääkimisi uue koostöölepingu sõlmimiseks, et tagada parimad lahendused maakondlike ülesannete täitmisel,” kirjutas Kiisler.

Tõnu Seili sõnul on kultuuriministeerium huvitatud, et maakondade kultuuri- ja spordinõunike funktsioonid säiliksid.

“Siseministeeriumi kirja valguses on kindlasti vajalik maha istuda ja leida lahendus, mis ei tähendaks kultuuri- ja spordiülesannete täitmise nõrgenemist maakondades,” täiendas Seil.

Print Friendly, PDF & Email