Kuressaare haigla ei leia Saaremaalt kartulit ega piima

Kuressaare haigla poolt väljakuulutatud hanked söögikartuliga ja toorpiimaga varustaja leidmiseks said kohalike põllumajandustootjate leige vastuvõtu osaliseks.

“Pole mõtet tõmmelda igasuguste pakkumustega praegu, las müüvad need, kellel on probleem mädanemisega või midagi sellist, mul ei ole häda midagi,” ütles Oma Saarele maakonna suurim köögiviljakasvataja Guido Lindmäe, kes kavatseb põhiosa saagist müüa kevadel, kui hind on kallim.

Kuressaare haigla juhatuse esimees Viktor Sarapuu ütles, et kartuli ostuks sõlmiti leping Eeriksaare taluga Viljandimaalt, kelle hind on kohapeal saadaolevast odavam.

Aasta peale sõlmitud lepingu maksumus on 105 000 krooni, mille eest peab tarnija tooma haiglale kuni 2,5 tonni kvaliteetset kartulit kuus, kusjuures transpordikulud jäävad kartulikasvataja kanda.

“Me ei saa ka minna seda teed, et võtame kallima hinnaga kaupa sellepärast, et tootja on Saaremaalt,” lausus Sarapuu. Pealegi ei soostu siinsed talunikud ise kaupa kohale tooma.

Eeriksaare talu peremehe Märt Laansalu sõnul on Kuressaare haigla nende koostööpartner juba neljandat aastat. Kuni 1600 tonni kartulit aastas kasvatava talu jaoks ei ole Kuressaare haigla vajaduse katmine probleem, lisaks on talul Saaremaal teisigi kliente.

Patsientidele toidu valmistamiseks pakipiima kasutav haigla kuulutas kulude vähendamiseks sel suvel välja ka toorpiima kokkuostu hanke, mis paraku ebaõnnetus.

“Oodatud tulemust ei ole, väga vähe on väiketootjaid, kes suudaksid müüa toorpiima nõuetele vastavalt,” ütles Kuressaare haigla haldusjuht Alar Lõuk. Tema sõnul tuli pakkumine vaid ühelt tootjalt ja seegi hind oli kallim jaevõrgu hindadest.

Talust kohapealt ostes oleks piima hind küll oluliselt odavam, kuid haiglal puudub õigus toorpiima vedada. Talud on nõus piima kohale tooma, aga hind on kallis, rääkis Lõuk, kelle sõnul tegeletakse tarnija leidmisega vaatamata hanke nurjumisele edasi.

Hanke tingimuste kohaselt peab piimatootja tagama haiglale kuus kuni 1500 l piima, sõltuvalt menüüst on päevane kogus 21–75 liitrit.

Print Friendly, PDF & Email