Miks mänguväljakul haiseb? (12)

Miks mänguväljakul haiseb?

 

Vastus küsimusele, miks mõnikord hommikuti Kuressaare kesklinna mänguväljakul haiseb, on lihtne. Joogised noored on seal öösel pidu pannud, samas oksendanud ja keha kergendanud.

Miks veel võib haiseda? No kassid ja koera teevad liivakasti häda.
Veel üks lihtne põhjus on, et mänguväljakul ei ole tualetti ja kuhu see laps hädaga jookseb? Ikka tagahoovi pisikese putka või puude taha.

Sellisest probleemist rääkis mitu lapsevanemat päeval, kui kirjutasin lugu mänguväljakul öösiti korda saadetavatest sigadustest.

Kohalikud lapsevanemad ja lapsed juba teavad, et mänguväljakul käimlat ei ole ning oskavad sellega ehk arvestada. Kuid võõras arvab tualeti puudumise probleemist rääkinud lastevanemate sõnul, et hädale saab minna sinnasamma tagahoovi putkasse. Aga võta näpust, ei saa! Ja piss lähebki puu taha.

Olevat ka juhuseid, kus korraga kükitavad lapsed lausa mitme puu juures. Seepärast polevatki midagi imestada, kui mänguväljakul haiseb.
Mis on lahendus? Joosta raekoja taha avalikku tualetti või lähimasse kohvikusse.

Küsisin ka linnavalitsusest, kas lastevanemate ettepanek mänguväljakule käimla rajada, on mõeldav.

“Ei ole,” vastas linna infojuht Priit Pruul. “Põhimõtteliselt pole võimalik laste mänguväljakule statsionaarset tualetti paigaldada, kuna seal puudub kanalisatsioon.” Lisaks tekiks Pruuli sõnul veel täiendavalt kohustus kellelgi seda hooldama hakata.

“Ka on linnas tegelikult olemas avalik tualett, mida saab vajadusel kasutada,” soovitas Pruul.

Print Friendly, PDF & Email