KG vilistlane võitis fotovõistluse (2)

KG vilistlane võitis fotovõistluse

VANAD MEHED TAHAVAD KOJU: Elektrirongis Fuji “seebikaga” tehtud pilt tõi üleriigilisel fotovõistlusel “Pildista kultuuri!” võidu Kuressaarest pärit Kalmer Allikule.

Kuressaare gümnaasiumi 1989. aastal lõpetanud, praegu Tallinnas elav ja töötav Kalmer Allik tunnistati üleriigilise fotovõistluse “Pildista kultuuri” võitjaks.

SA Tallinn 2011 korraldatud ja Delfi pildikeskkonnas läbiviidud fotovõistlusele laekus 1107 pilti. Konkursi žürii valis nende hulgast välja harrastusfotograaf Kalmer Alliku pildi “Vanad mehed tahavad koju”. Võitjat premeeritakse 30 000 krooniga.

Tallinna vaimse tervise keskuses kunstiteraapia valdkonnas töötav Allik ütles Oma Saarele, et võit tuli talle endale üllatusena. Konkursile saatis Kalmer Allik viis pilti.

Elektrirongis tehtud fotot Allik ise saadetud piltidest kõige õnnestunumaks ei pea. Konkursivõitja tunnistas, et ise oleks ta eelistanud ehk mõnda teist oma fotot.

“Pildistan Canoni peegelkaameraga, aga võidu toonud foto tegin Fuji “seebikarbi”-tüüpi digikaameraga. Mulle tundub, et selle konkreetse foto puhul hinnati just hetke tabamist. Konkreetse situatsiooni nägemine oli tunduvalt olulisem kui mingi fototehniline või kompositsiooniline teostus,” arutles Kalmer Allik.

Võistlusele saadetud fotosid kasutatakse Tallinna kui Euroopa tulevase kultuuripealinna ja kogu meie riigi tutvustamiseks nii Eestis kui ka väljaspool.

Print Friendly, PDF & Email