Aastakonverentsi külalisi majutab ja toitlustab Kuressaare Sanatoorium

Euroopa hotelli- ja turismikoolide assotsiatsiooni AEHT aastakonverentsi külaliste toitlustamise ja majutamise hanke võitis AS Kuressaare Sanatoorium.

“Kuna meie soovid olid niivõrd suured, siis Saaremaal keegi teine neile vastata ei suuda,” ütles Oma Saarele Kuressaare ametikooli haldusdirektor Arvo Kereme.

Ainsana hankel osalenud AS Kuressaare Sanatoorium küsis pakkumuse eest 1,37 miljonit krooni, mille eest tuleb viie ööpäeva jooksul kuni 460 inimest majutada, kuni 500 inimesele toiduvalmistus- ja cateringteenust pakkuda ning kaks korda päevas pesta kuni 700 inimese lauanõud, samuti laudlinad.

Kuressaare Sanatooriumi müügi- ja turundusosakonna juhataja Frey-Christian Fernelius ütles Oma Saarele, et ürituse mahud on väga suured ja tööd palju. “Aga meil on oma catering, kondiiter, pagariäri ja restoranid. Vaatame seda üritust väga optimistlikult,” lausus Fernelius.

Enam kui 400 ööbimiskoha leidmine Saaremaa suurimale majutusettevõttele erilisi probleeme ei tekita. “Kuna me saime selle konkursi korraldamise kohta eelsignaali, siis panime kohtadele eelbroneeringu lootuses, et võidame selle konkursi,” rääkis 615 voodikohaga varustatud AS-i Kuressaare Sanatoorium turundusjuht.

Kuressaare ametikooli teabejuht Taavi Tuisk ütles, et lisaks Kuressaare Sanatooriumi spaadele ja kooli oma majutuskohtadele majutatakse külalisi veel GO spaas, Grand Rose’is, Linnahotellis ja Johani hotellis. Põhiprobleemiks on asjaolu, et Saaremaal napib neljatärnihotelli kvaliteedile vastavaid majutuskohti.

“Praeguse seisuga peame hakkame isegi hotellidelt kohti juurde küsima, sest tegemist on ikkagi päris noobli ürituse ja külalistega, kellel on majutuse osas kõrgendatud nõudmised,” märkis Tuisk.

Transpordivajadust tema sõnul veel arvutatakse, kuid ilmselt kasutatakse külaliste sõidutamiseks 12 bussi.

Konverentsikülaliste 14. oktoobril Saaremaale ja siit 19. oktoobril Tallinna tagasilennutamiseks on kokkulepe saavutatud Estonian Airiga, kes teeb neil päevadel ühe lennu asemel kaks reisi.

Ka Saaremaa Laevakompanii on lubanud ürituse avapäeval teha öise reisi, et vedada üle väina Tallinnasse viimaste lennukitega saabunud külalised. Samuti tehakse lisareis 19. oktoobri öösel, mil esimesed paarsada konverentsist osavõtjat sõidab Tallinna, et hommikuste lennukitega kodumaale naasta.

14.–19. oktoobrini korraldatav AEHT aastakonverents toob Saaremaale 664 osalejat 31 riigist. Konverentsi eelarve on viis miljonit krooni, millest 95% katab osalustasu.

Print Friendly, PDF & Email