Ülar Tänak on aasta põllumees (2)

Ülar Tänak on aasta põllumees

JÄRJEGA HOMSES: Saaremaa aasta põllumees 2008, Kärla põllumajandusühistu juht Ülar Tänak (paremal) on oma tegemistega homses päevas. Vastset tiitliomanikku õnnitleb ajalehe Oma Saar vastutav väljaandja ja Kadi raadio tegevjuht Gunnar Siiner. Tseremoonial osalevad Oma Saare peatoimetaja Tiina Luks, raadiohääl Tõnis Kipper ja Saaremaa aasta põllumees 2007 Indrek Haamer.

Saaremaa aasta põllumees 2008 on Kärla põllumajandusühistu juht Ülar Tänak. Ajalehe Oma Saar ja Kadi raadio korraldatud konkursil jäid sõelale üksteist nominenti, kelle töid-tegemisi komisjoni liikmed mihklikuus hindamas käisid. Möödunud aastal alguse saanud tava kohaselt kuulutatakse pärast jüripäeva esitatud nominentide seast välja valitud tiitlivõitja välja mihklipäeval.

Tänavuse aasta põllumehe väljaselgitamine oli vaidlusterohke ja pingeline. Eile Jürna turismitallu kogunenud nominentidest tunnistati tiitli vääriliseks 14 aastat Kärla põllumajandusühistut juhtinud 38-aastane Ülar Tänak.

Komisjoni liikmed hindasid kõrgelt Kärla ühistus saavutatut. Nüüdisaegne lüpsikarjafarm on sisustatud tehnika viimase sõna järgi. Piimatootmine on heal järjel, lüpsjatele ja teistele farmitöötajaile on loodud igati normaalsed töötingimused. Töötajad on läbinud erialase koolituse. Farmides ning hoonete ümbruses valitseb puhtus ja kord.

Pärast tunnustamist tänas Ülar Tänak konkursi korraldajaid, öeldes, et põllumehed peavad väga oluliseks, kui leheveergudel või raadiosaadetes nende toimetamistest teada antakse.

Millise töö vastne Saaremaa aasta põllumees ühistusse naastes ette võtab?
“Emotsioonid on nii suured, et ei oskagi kohe öelda, mis see konkreetne asi võiks olla. Eks ikka igapäevatöö planeerimine, et kõik asjad joone peal oleksid,” vastas Ülar Tänak.

Mees ise oma šansse võita aasta põllumehe tiitel eriti suureks ei hinnanud. “Kõik olid väga kõvad kandidaadid. Ise arvasin pigem kedagi teist, kes oleks võinud tiitli võita,” arutles ka möödunud aastal nominendiks esitatud Tänak. Saaremaa aasta põllumees sõidab reisibüroo Wris toetusel preemiareisile Egiptusesse.

Kõik 11 nominenti said konkursi korraldajailt tänukirja ja leivalaua koos lihaleivaga ning Oma Saare kinkekaardi poolaasta tellimuse vormistamiseks.

Põllumeeste pidulikul austamisel osalesid maavanem Toomas Kasemaa ja üleriigilist põllumeeste keskliitu esindav Meelis Sepp ning Kärla vallavanem Enno Pildre, kes kõik tänasid nii võistluses osalenuid kui ka korraldajaid ja andsid aasta põllumehele üle omapoolsed meened.
Kolleege tervitas ja õnnitles aasta põllumees 2007, Orissaare valla Jurna talu peremees Indrek Haamer. Oma mõtteid esitas Muhu Tihuse hobuturismitalu peremees Martin Kivisoo.

Oma Saare vastutava väljaandja ja Kadi raadio tegevjuhi Gunnar Siineri sõnavõtust koorus välja mõte, et maakonna aasta põllumehe konkurssi ei korraldata mitte mingisuguste edetabelite pärast, vaid ikka selle tarvis, et põllumehi tutvustada. “Mida rohkem me teie muredest ja rõõmudest kirjutame ning räägime, seda rohkem teid kuulda võetakse,” tõdes Siiner.

Loe ka juhtkirja

Print Friendly, PDF & Email