Lõunaranna sadam sai riigilt 2,5 miljonit krooni toetust (1)

Lõunaranna sadam sai riigilt 2,5 miljonit krooni toetust

 

Muhumaal Simiste külas asuv Lõunaranna jahisadam sai väikesadamate toetamise programmist 2 468 534 krooni.

Lõunaranna sadamat rekonstrueeriva Lõunaranna Investeeringud OÜ omanik Olaf Orgse ütles Oma Saarele, et toetusega kaetakse tagantjärele umbes pool sadamakai rekonstrueerimistööde kuludest. “See on minu jaoks ikkagi puhas võit, kui ma selle sadama ostsin, ei osanud ma sellise toetusega arvestada,” rääkis Orgse.

Lõunaranna Investeeringud OÜ kavatseb järgmisel suvel avada Simistes 52-kohalise sadamakai ning korrastada sadama territooriumi. Sadamasse on plaanis ehitada sadamahoone, kuhu tuleb ka sadamakõrts ja väikesed numbritoad, plaanis on püsti panna mõned kämpingud. Kokku kulub kunagise Saare Kaluri kolhoosi ajal rajatud sadama kordategemiseks 10–12 miljonit krooni.

Augustis eraldas ettevõtluse arendamise sihtasutus (EAS) väikesadamate toetamise programmist Kuressaare Sadama arendamiseks 864 885 krooni ja juulis 2,1 miljonit krooni Abruka väikelaevade sadama rekonstrueerimiseks.

Väikesadamate toetamise programmi eesmärgiks on väikesadamatesse ja nende tegevust toetavasse infrastruktuuri investeerimise kaudu kaasa aidata mereturismi arengule ja piirkondliku konkurentsivõime tugevnemisele. Programmi eelarve on 30 miljonit krooni, toetuse suurus projekti kohta on 100 000 kuni 3 miljonit krooni.

Print Friendly, PDF & Email