Pärnakas püüdis Suurlahest üheksakilose havipuraka (2)

Pärnakas püüdis Suurlahest üheksakilose havipuraka

 

Eile sattus Suurlahes spinningut loopinud Pärnumaa mehe Ardo Kasela lanti neelama 9-kilone havipurakas.

Kuressaare golfiväljaku ääres palkmaja ehitavad Mincar OÜ töömehed on varemgi Lahekülast Saarte jahimeeste seltsi keskusest Kalamaja hosteli juurest rendipaadiga kalavetel käinud ja heade saakidega tagasi pöördunud, kuid eile väljatõmmatud haug andis meestele indu ja hoogu veel juurde.

“Siit on väga mugav ja mõnus kalal käia. Oleme saanud haugi ja ahvenat. Saagi üle ei nurise. Nüüd on aga latt väga kõrgele seatud. Päevast päeva tuleb spinningule valu anda,” rõõmustas Ardo Kasela.

Kopsaka kala paati sikutamisega nägi ta eile hulk vaeva. Paarimees Tiit Toom tuli appi. Kahe mehe pingutustele vaatamata hakkas mereelukas püüdjaile vastu.

Ardo Kasela astus paadist kaldale veritsevate sõrmede ja lõhkikistud särgivarrukaga. “Ei ole kasu ilma kahjuta,” näitas kalamees katkist madrusesärki.

Paarikümneaastase kalamehestaažiga Pärnumaa mehele ei olnud eile püütud haug aga hoopiski mitte rekordkalaks. Üksteist aastat tagasi näkkas mehel Pärnu jõe alamjooksul ja ta püüdis 13 kilo ja 240 grammi kaaluva haugi.

Suurlahe havist lubas püüdja hunniku kotlette teha.
Saarte jahimeeste seltsi tegevdirektori Ilmo Torni sõnul saavad püüdjad tänavu Suurlahest üsna korralikke saake. Jagub nii ahvenat, haugi kui ka linaskit.

Laheküla Kalamaja on populaarne koht ka välismaalastest harrastuspüüdjaile. Kalamaja kai ääres on kolm rendipaati, mis on tihti kõik korraga välja üüritud.

Suvel püüti Suurlahest 15-kilone karpkala, millest praegu topist valmistatakse. Hosteli perenaise Miralda Mati sõnul kuulub suurima havi väljapüüdmise au lätlasele. Möödunud suvel tõi Lätimaa mees veest välja 11 kilo ja 670 grammi kaaluva haugi.

“Lätlased võtsid rendipaadi ja kahekümne minuti pärast oli see kala neil juba käes. Kuigi nad maksid nelja tunni eest, tulid õnnelikud püüdjad pärast rekordkala saamist tagasi,” rääkis Miralda Matt.

Print Friendly, PDF & Email