Kesklinna mänguväljakust on kujunemas noorukite läbupaik (14)

Kesklinna mänguväljakust on kujunemas noorukite läbupaik

LAIDUVÄÄRT TEGU: Katrin Reinhold märgib, et olukord ei tundu pildi järgi küll kõige koledam, aga tegu ise on laiduväärt. “Lisaks sellisele vaatepildile on hommikuti väljakul ka konid ja pudelid, mida kojamees eest leiab.”

Kuressaare kesklinna laste mänguväljaku koristamisega tegeleva linnamajandusettevõtte juht väidab, et üsna tihti tuleb seal kokku riisuda öist pidutsemist reetvaid suitsukonisid, terveid ja katkisi pudeleid ning okset.

Kui varem on linnavalitsus Lasteaia tn 1 asuval mänguväljakul öösiti toimuva ära kannatanud, siis ööl vastu eelmist reedet toimuv lõhkumine oli viimane piisk karikas. Seekord ei piirdunud kivimüüri ja suletud raudvärava taga tegutsenud seltskond pidutsemisega, vaid tekitas lõhkumisega ka rahalise kahju. Pikali lükati kivist istepingid, prügikast ja laud. Massiivse kiviplaadiga laud lõhkus omakorda kivisillutist.

Linnavalitsuse heakorraspetsialisti Katrin Reinholdi sõnul rehkendati kahjusummaks 15 000 krooni. “Valmistajafirma väidab, et laua remontimine ei ole üldsegi lihtne ja odav,” märkis Reinhold.

Vandaalitsemise avastas laupäeva hommikul Kuressaare Linnamajanduse koristaja. Ettevõtte juhataja Urmas Raik ütles, et mänguväljak pannakse õhtul kell 11 lukku ja hommikul teeb koristaja värava lahti, kuid ligi kahe meetri kõrgune müür pole noortele, kes tahavad mängupaigas öösiti pidu panna, takistuseks.

“Seal käiakse ja lõhutakse pidevalt ning peetakse pidu. Koristajal tuleb alatasa klaasikilde, suitsukonisid ja okset koristada,” kinnitas ta. Üks ajakirjanikuga vestelnud ema, kes külastab oma lastega mänguväljakut tihti, rääkis, et väljaku varjualuse juurest on lapsed leidnud ka kasutatud kondoome, mis ei ole meeldiv leid ei lapsele ega isale-emale.

Urmas Raigi sõnul pidavat nurisema ka mänguväljaku naabermaja elanikud, keda sealsed hilisõhtused ja öised tegemised häirivad. Noorukite mänguväljakult tõrjumiseks ei osanud Raik midagi välja pakkuda, sest okastraati ju müürile tõmbama ei hakka ja et turvakaamerast kasu oleks, ta ei usu.

Kuressaare politseijaoskonnale saadetud avalduses palub Kuressaare linnapea Urve Tiidus kaasabi van-daali(de) kindlakstegemisel ja vastutusele võtmisel. Kuressaare politseijuht Aare Allik ütles, et tema pole massilistest korrarikkumistest mänguväljakul seni kuulnud ja ka ühtegi avaldust pole linnavalitsus ega naabrid varem esitanud.

“Siinkohal saabki teha jälle üleskutse, et kui keegi midagi taunimisväärset näeb, tuleks politseile teatada,” sõnas Allik. “Kui ei teatata, ei saa ka meie midagi teha.”

Print Friendly, PDF & Email