E-retseptide Saaremaale jõudmise aeg teadmata (1)

Kuressaare perearstikeskuse arst Eve Nurmekivi ei osanud eile nimetada tähtaega, millal Saaremaal võiks esimesed e-retseptid patsientidele väljastada.

“Tahaksin vaid öelda, et ajakirjanduses on kõige selle ümber rohkesti vahtu aetud,” ütles ta. “Inimeste rahustuseks tuleks aga öelda, et kui see digiretsept ka ilmub, ega siis tavaline paberretsept kohe ära kao.”

Eve Nurmekivi selgitas, et kui ikka mõni vanamemm kuskil metsatalus soovib, et tohter talle rohutähe paberkandjal välja kirjutaks, siis seda ka tehakse. “Peaasi on, et inimene apteeki minnes oma ravimi kätte saab,” märkis ta.

1. septembrist alustas Eesti aastani 2013 kestvat üleminekut nn elektroonilisele tervisesüsteemile, mille tähtsamad osad on e-terviseloo ja e-retsepti ehk digiretsepti kasutusele võtmine.

Digiretsept on arsti väljakirjutatud elektrooniline retsept, millele apteek saab ligipääsu, kui patsient pöördub sinna tema isikut tõendava dokumendiga.
Uue süsteemi juurutajad väidavad, et e-retsepti ja e-terviseloo rakendamine muudab kogu meie tervishoiusüsteemi ladusamaks, kiiremaks ja mugavamaks.

Eesti E-tervise Sihtasutuse juhatuse liige Madis Tiik näeb e-retsepti üht kasutegurit selles, et retsepti uuendamise visiite jääb vähemaks. Arstidel jagub selle asemel rohkem aega teistele patsientidele.

Print Friendly, PDF & Email