Muhu Liiva kiriku abihoone süütasid alaealised poisid (1)

Muhu Liiva kiriku abihoone süütasid alaealised poisid

 

Uurimine tuvastas, et Muhu kiriku abihoone põlengu põhjustasid 10- ja 11-aastane poiss, kes käisid enne põlengut hoones suitsetamas.

Politsei ei alustanud põlengu põhjustajate suhtes kriminaalmenetlust, kuna teo panid toime alaealised, kel vanust alla 14 aasta ning puudub seetõttu süüvõime. Küll aga suunab politsei juhtumi edasi maakonna alaealiste komisjoni, kes juhtumit lähiajal käsitleb.

“Praeguste uurimistulemuste põhjal on tegu ettevaatamatusega ja mingit tahtlikkust pole politsei tuvastanud,” kinnitas Kuressaare politseijaoskonna noorsoopolitseinik Maret Metsmaa, kelle sõnul kukkus ühel poisil suitsukoni põrandale, kui ta üritas seda aknast välja visata, ning hiljem selgus, et just sellest tulekahju alguse saigi.

Tulekahjus hävis mitu muinsuskaitselise väärtusega eset, teiste hulgas maakonna vanimate hulka kuulunud 1693. aastal valmistatud ja maalingutega kaunistatud perekonnapink. Hävis ka abihoone katus ja hoones hoitud vara: kiriku remondiootel pingid, koolipingid ja suusad.

Poiste peresid ähvardab kahjunõue kiriku varade kahjustamise eest. Muhu Katariina kiriku juhatuse esimehe Senta Roomi sõnul otsustab selle, kas ja kui suur kahjunõue peredele esitatakse, kogudus. Kogudus palub abihoone taastamiseks abi ka riigilt ja Muhu vallalt.

Print Friendly, PDF & Email