Valgustatud Tehumardi–Salme tee valmib novembrikuus (3)

Valgustatud Tehumardi–Salme tee valmib novembrikuus

RATTAGA KOOLI ETTE: Salme vallavanema Kalmer Poopuu arvates muudab Salme koolimaja ees lõppev valgustatud kergliiklustee ohutumaks ka Tehumardi kandi laste kooliteekonna.

Ühena vähestest Saare maakonna valdadest saab Salme alates novembri lõpust asfalteeritud täisvalgustusega kergliiklustee, mis kulgeb Tehumardilt valla keskusse.

Natuke rohkem kui kuu aja pärast võib igaüks Tehumardilt Salmele liikuda mõnel kondimootorit kasutaval viisil mööda kolme meetri laiust asfaltteed, mis kulgeb 1,8 kilomeetril männimetsa äärt pidi Salme koolimaja ette välja.

Kergliiklusteed, kus eilseks oli lõpetatud maapinna koorimine ning pandi paika tänavavalgustite asukohti, hakkab palistama ligi 70 valgustit. Salme vallavanema Kalmer Poopuu sõnul on tee Tehumardi-poolses otsas lampe natuke harvemini kui asulasse sisenemisel. Tee lõpeb Salme koolimaja ees, kuhu Poopuu kinnitusel loodetakse rajada ka rattaparkla.

Vallavanema sõnutsi annab valgustus rajatavale teele kindlasti suure lisaväärtuse. Tema arvates loob säärane tee vallaelanikele mitmeid uusi tervisespordi- ja liikumisvõimalusi. Talvel saaks sellele teele rajada näiteks suusarajad.

Poopuu märkis, et kindlasti muudab uus valgustatud kergliiklustee ohutumaks näiteks Tehumardi poolt jalgrattaga Salmele kooli või tööle sõitvate inimeste teekonna.

Ehitamist jääb vähemaks

Salme valla koostööpartneri, Saarte teedevalitsuse juhataja asetäitja
Toomas Magus ütles Oma Saarele, et kergliiklustee on plaanis valmis saada hiljemalt novembri lõpuks.

Magusa sõnul ehitab kergliiklustee riigieelarvest saadud vahenditega teedevalitsus ning valgustuse finantseerimise eest hoolitseb Salme vald. Kogu projekti maksumus on 7 miljonit krooni, millest 5,8 miljonit tuleb riigieelarvest.

Tee-ehituse peatöövõtja on AS Teede REV-2, kes hetkel rekonstrueerib ka Kuressaares Ringtee–Roomassaare vahelist lõiku ja rajab ka sinna kergliiklustee.

Magus ütles, et Salme–Tehumardi kergliiklustee ehitamist planeeriti juba siis, kui riigieelarves taolisteks projektideks raha oli. Praeguse majandusliku seisu juures jääb Magusa arvates ka kergliiklusteede ehitamist vähemaks.

Print Friendly, PDF & Email