Selgeltnägija langes saatest välja pendli rikke tõttu (2)

Selgeltnägija langes saatest välja pendli rikke tõttu

 

Kõiki telereitinguid ületavas saates “Selgeltnägijate tuleproov” osalevad maagid kasutavad üksteise teelt eksitamiseks meeletuid äraneedmisi ja manamisi. Viimaseks ohvriks selles musta maagia lahingus osutus kuulus Uduvere manatark ja pendlimees Endel P. (pildil), kes pendli rikke tõttu pidi poolfinaalsaatest lahkuma. Manatark ise kahtlustab, et tema pendli garantiiremonti saatmise põhjustasid konkurendid, kes suutsid mehe tööriistale lihtsalt needuse peale panna.

Endel P., Arturi poeg, soostus Naelale rääkima rahva lemmiktelesaate telgitagustest, kus ka saatetegijad ise pole patust puhtad.

Kas te oskate seletada, mis siis saates tegelikult juhtus, et te lahkuma pidite? Televiisorist kõike ei näe ega taju.
Juhtus see, et minu pendlile pandi needus peale ning ma pidin selle garantiiremonti saatma. See ei ole normaalne, kui pendel ei liigu. Mul on sellised võimed, et piisab juba käe pendli lähedale panekust, kui see hüppama hakkab. Püksitaskus olles võib see vahel isegi piinlikke momente tekitada.

Oleme aru saanud, et te kahtlustate oma pendli rikkumises mõnda kindlat persooni.
Nad kõik on mestis. Aga mul on idee. Eriti kannab minu peale vimma just Säde. Tema on see, kes mu pendli ära lõhkus.

Säde on ju kogu aeg edasi saanud parima tulemusega.
Aga loomulikult. Mina aitasin teda. Kas te tõesti arvate, et see räpane soolapuhuja oleks muidu Jürgen-poisi autost üles leidnud? Ei iial. Mina ütlesin talle, kus Jürgen on.

Kuidas see võimalik on? Te ise ei leidnud ju.
Leidsin. Aga kui ma õige auto juurde läksin, keelas produtsent mul selle pagasnikut avamast, käratades, et seda masinat on täna juba liiga palju arvatud. Ja ütles, et ma pean avama hoopis ühe teise pisikese auto pagasniku. Jürgen-poiss poleks sinna äragi mahtunud! Mind tehti lolliks.

Miks te posijat ja imeravitsejat Sädet siis aitasite?
Loll olin. Ise veel manatark, kuid langesin nii lihtsasse lõksu. Ta saatis mulle sireenid peale. Need suunasid mind kogu aeg tema poole. Lisaks kaapis kintsu ka natuke, ja olingi äratehtud mees. Appi, kui rumal ma olin!

Kas te arvate, et Säde oli ainuke põhjus?
Ei. Õnneks ei. See on vandenõu. Saatejuhtidel on ammu kokku räägitud, et võidab Väimela Vellu. Miks muidu temasugust lollikest saatest saatesse edasi on lastud? Ta ei osanud ju absoluutselt mitte midagi. Ütles, et on mingi uue voolu esindaja. Kas te tõesti arvate, et surnud räim toimib samamoodi nagu pendel? Ma saan veel aru, kui tegu oleks heeringaga. Aga räim? No tere hommikust! Nägite ise, kuidas ta nende riiete omaniku äraarvamisel vassis ja väitis, et omanik on naine. Kurat, seal oli ju meestesärk. Idioot peab olema, et sellist juttu ajada. See on sama, kui ma ütleks lennukit nähes, et see on tramm.

Aga miks ikkagi just Vellu?
Siin on mitmeid põhjuseid. Esiteks tahetakse kõik normaal-sed Eesti nõiad lolliks teha. Teiseks on rahvale vaja leiba ja tsirkust. Mis lõbu sest oleks, kui saate võidaks tavaline Pendli Endel? Ei mingit. Nüüd saab rahvas endale Tuleproovi Vellu Väimelast.

Mis teie pendlist edasi saab?
Viisin ta poodi tagasi. Lubati garantiiga korda teha. Eks patarei tahab vahetamist ja mingit nipet-näpet veel. Tahaksin seda tuunida ka natuke. Praegu on ta igavavõitu, lasen paar sädet peale maalida.

Print Friendly, PDF & Email