Ülikoolide Keskus Saaremaal peab sünnipäeva

Ülikoolide Keskus Saaremaal (ÜKS) peab täna oma 11. sünnipäeva. Sel puhul oodatakse Kuressaares Pargi tn 5 asuvast majast läbi astuma kõiki vilistlasi.

ÜKS-i juhi Maie Meiuse sõnul on ÜKS unikaalne moodustis. “Põhikirja järgi on ÜKS-i peaülesanne ülikoolide kaasamine Lääne-Eesti regionaalsesse arengusse ning ülikoolidele uute tegevusväljundite leidmine. Ülikoolid täidavad oma kolmanda sektori rolli, s.o ühiskonna teenimist,” selgitas keskuse juht.

Meius nentis, et aastatega on tehtud palju ning eriti olulised nende tegemistes on olnud nii õppimisvõimaluste tutvustamine gümnaasiumide lõpuklasside õpilastele kui ka erinevad täienduskoolitused, suveülikoolid ja seminarid, kus auditooriumi ees on olnud palju tunnustatud õppejõude.

Tänavu võeti ÜKS-is ka vastu dokumente astumiseks Tartu ülikooli avatud ülikooli, mis kindlasti kergendas õppida soovijatel asjaajamist. Tuleval aastal toimub Saaremaal Tallinna ülikooli suveakadeemia. “Tulemas on ka traditsiooniline teadusnädal, mis on mõeldud peamiselt koolinoortele. 16. oktoobril ootame aga kõiki vilistlasi vilistlasõhtule, mille teemaks on seekord “Inimene ja ravimtaim.

Eesti põhiravimtaimed” (lektor on TÜ õppejõud Ain Raal), ning novembri lõpus on huvilistel võimalus näha Tartu kutsehariduskeskuse näitust “Ma pole külaline, ma elan siin”,” rääkis Meius, kelle sõnul on ÜKS-ist küsitud ka uute magistriõppeprogrammide järele.

“Ülikoolid on huvitatud teada saamast, millised valdkonnad enam huvi pakuvad ja millised on peamised huvigrupid (äriettevõtete juhid, kohalikud omavalitsused, avaliku sektori organisatsioonid), kes magistriõpet või täienduskoolitust sooviksid,” märkis Meius. Tema sõnul on tuleva aasta plaanide koostamise aeg käes ning sestap ka paras aeg oma soovidest teada anda.

Idee luua suuremaid ülikoole ühendav sihtasutus pakkusid 1996. aasta sügisel välja Tartu ja Turu ülikool ja Eesti põllumajandusülikool. Turu ülikool oli oma täienduskoolituskeskuse kaudu tegutsenud Lääne-Eestis juba üle viie aasta. 1993. aastal asutati Kuressaarde oma büroo. 1996. aastal avati Tartu ülikooli esindus Kuressaares – Tallinna tehnikaülikool oli Saaremaal juba varem esindatud – ning koostööleping maavalitsusega sõlmiti 1996. aastal. Plaan koondada ressursse ja viia ülikoolide esindused ühe katuse alla küpses 1997. aasta kevadeks.

Sihtasutus Ülikoolide Keskus Saaremaal asutati 19. septembril 1997 Kuressaares ning seda on 11 aasta jooksul juhtinud Erik Keerberg, Aare Martinson, Anne Keerberg ja Olev Tõru. Keskuse praegune juht on Maie Meius.

Print Friendly, PDF & Email