“Teibiskandaali” osalised: tegime ainult nalja (14)

“Teibiskandaali” osalised: tegime ainult nalja

JULMAD NALJAD: Selle käsipuu külge sidusid abituriendid üleeile Kuressaare gümnaasiumi 10. klassi õpilase.

Kolmapäeva keskpäeval Rae kaupluses käsipuu külge teibitud Kuressaare gümnaasiumi kümnendik kinnitas, et tegemist oli naljaga ja midagi kriminaalset asjas ei ole.

“Mingit vägivalla kasutamist ei olnud, see oli nali ja mulle halba ei tehtud,” ütles Jukude peo ajal tehtud äpardunud nalja peategelane Oma Saarele.
Poisi kinniseotud silmade ja rätikuga kaetud suuga keset Kuressaare Rae keskust jätnud sama kooli 12. klassi õpilased sattusid aga eile politsei huviorbiiti.

Juhtunut kajastasid mõlemad Saaremaa ajalehed. Aga ka SL Õhtuleht, mille toimetajad illustreerisid uudislugu jõhkra lavastatud fotoga üleni kinniteibitud näost.

Koolimaja külastasid hommikul kriminaalpolitseinikud ja pärastlõunal teatati kriminaalmenetluse alustamisest alaealiselt vabaduse võtmist käsitleva paragrahvi alusel.

Samas kinnitavad teipijad ise, et tegemist oli naljaga, mille ideega tulnud välja “ohver” ise. Algul olid poisid plaaninud kümnendiku viia koolimajast lihtsalt kuhugi kaugemale, et tal oleks natukene koolini jalutada.

“Aga siis ta viskas nalja, et naljakas oleks, kui keegi kinniseotuna Rae poodi viidaks, ja me kasutasime ideed kurjasti ära,” märkisid noorukid.
“Panime talle pusa silme ette ja tõmbasime ääre teibiga kinni, et ta saaks vabalt hingata, uurisime veel järgi, ega tal valus ei ole,” jätkasid nad koolile antud seletuses.

“Hingata sain ilusti ja sellist ohtu, et ma sealt üle ääre kukun, ka polnud,” rääkis poiss ise. “Teised jäid eemale ootama ja kui ma poleks ise lahti saanud, oleksid nad mind aidanud.”
Seda polnud vaja, sest üks poekülastaja ja samas asuva lillepoe müüja tõttasid oletatavale ohvrile appi.

“Ootasime ligi minuti ning läksime poodi talle järgi, aga siis tuli ta juba välja ja vahetas meiega muljeid. Tundus, et asi oli lõbus nii ohvrile kui meile, aga me ületasime piiri ja kahetseme oma tegu,” kirjeldasid 12. klassi õpilased, kel nüüd tuleb koolipoolse karistusena leppida ilmselt alandatud käitumishindega.

Mõtlematud teod

Kuressaare gümnaasiumi vanema astme õppealajuhataja Maidu Varik ütles Oma Saarele, et kolmapäeval ja eile toimunud ürituse “Jukude pidu” teema oli ajendatud olümpiamängudest ja toimus uute liikmete n-ö värbamine KG spordikoondistesse.

“12-ndate klasside juhatajad tegid abiturientide hulgas põhjalikku selgitustööd, kokku oli lepitud ka selles, et üritused ei sega õppetööd ehk õpilasi ei viida koolimajast ära,” rääkis Varik. “Ning et ei toimu mingeid [riiete] määrimisi ja kõik on kümnendike jaoks vabatahtlik. Paraku on küll nii, et mõnede õpilaste mõtlematud teod on rikkunud teiste head kavatsused.”

Samal teemal: “Noored teipisid seotud silmadega koolivenna kaupluse käsipuu külge”, 18. september 2008.

Print Friendly, PDF & Email