Talunik Indrek Haamer hakkas rallikorraldajaks

Talunik Indrek Haamer hakkas rallikorraldajaks

 

Novembris toimuva Saaremaa rahvaralli korraldab mullu Saaremaa aasta põllumehe tiitli pälvinud Orissaare talunik Indrek Haamer (fotol), kes on juba aastaid olnud suur rallihuviline.

Indrek Haamer rääkis Oma Saarele, et ettepaneku korraldada Ida- Saaremaal rahvaralli tegi talle sel kevadel Saaremaa ralli korraldaja Toomas Sepp. “Ma ei võtnud seda tollal üldse tõsiselt, see ei ole nagu lihtsalt niisama, et võtan ja teen…” meenutas Haamer. Ometi võttis Haamer väljakutse vastu ning praeguseks on paigas, et rallit sõidetakse 22. novembril Orissaare ja mõne naabervalla teedel.

Ehkki Indrek on leidnud endale eesotsas Orissaare vallavanema Raimu Aardami ja Toomas Sepaga tublisid abilisi, peab ta ralli organisaatoriks hakkamist veel praegugi kõvaks julgustükiks. “Vahel on mõte peast läbi käinud, et olin ikka loll küll, aga pole hullu, oluline on asja juures meeskond, kellele ülesanded välja jagada,” rääkis Haamer. “Praegu võtavad nad asja väga tõsiselt.”

Sponsorite kõrval katavad enamiku ralli kuludest osavõtjad, kes tasuvad osavõtumaksu 1000 krooni ekipaaži kohta. Sportrallist amatööride võiduajamine oluliselt ei erine, siingi on kohal rajakohtunikud ja kiirabi, mingeid olulisi mööndusi reeglites ei tehta. Kõikide masinaklasside arvestuses lastakse starti üle Eesti umbes 130 võistkonda, eriti on oodatud saarlastest rallientusiastid.

Saaremaa rahvaralli organisaator ja rajameister Indrek Haamer osales tänavu ka ise esmakordselt kahel rahvarallil. Koerus ja Raplamaal võistles ta 1990. aastal välja lastud Honda Civicuga kuni 1600 cm3 masinate hulgas ning tuli kümne parema hulka. Lisaks on Haamer osalenud ka ühe rallisõitjast sõbra mehaanikuna Saaremaa rallil.

Enne võistlusi Haamer erilist treeningut ei tee. “Ega eriti trennitegemist ei toimu, niipalju kui kodus ümber lauda on proovitud enne mingit võistlust, et auto jälle korralikult toimiks,” rääkis Haamer. “Kõik asjad maksavad ja nagu sõbrad ütlevad – ega ressurssi ei saa raisata. Trenni jaoks peaks olema siis juba eraldi masin.”

Print Friendly, PDF & Email