SWE-7 alustas hooaega võiduga (1)

SWE-7 alustas hooaega võiduga

LIIGA VÄHE: Hooaja esimese võidu võtnud SWE-7 treeneri sõnul tuleb palli senisest rohkem korvi alla toimetada, et keskmängijad saaksid seal oma tööd teha, nagu Raigo Sooär fotol seda teeb.

Saarlaste parim korvpallimeeskond SWE-7 võttis laupäevases hooaja avamängus suure võidu, kui Eesti karikavõistluste 1/16 finaali esimeses mängus alistati kodus E.A.B.A 90 : 57.

Vastavalt karikavõistluste reeglitele sai meistrivõistlustel saarlastest liiga allpool mängiv vastane enne mängu võimaluse kolmepunktivisetega eduseisu suurendada. Viiest viskest tabas kaks ning mäng algas külaliste eduseisul 6 : 0.

Saarlaste jaoks ei olnud vahe tagasivõtmine eriline probleem. Esimene veerandaeg võideti juba 19 : 14. Teise veerandaja alguses suutsid vastased küll hetkeks seisu 23 : 23 viigistada, kuid rohkemaks neil jaksu ei olnud. Hästi kolmepunktiviskeid tabanud SWE-7 suutis poolajaks minna juhtima 44 : 35, kolmanda veerandaja lõppedes oli tablool 62 : 41 ning lõpuvile kõlades 90 : 57.

“Esimese mängu kohta pole paha,” ütles meeskonna treener Marko Ool. Tema sõnul peaks 33-punktine vahe olema piisav, et seeria võita ka kokkuvõttes. “Kui vastane mängib korduskohtumises samamoodi kui täna, siis peaks vahe olema piisav,” arvas Ool, kes muiates lisas, et oma mõtetes on ta juba järgmises ringis, kus vastaseks on meistriliiga klubi Valga Welg, kuid siiski tuleb ka selle vooru teine mäng enne ära mängida. E.A.B.A koduväljakul kohtutakse neljapäeval.

Mängu kommenteerides märkis Ool, et raskusi tekkis palli korvi alla toimetamisega ning peamiselt tekitati eduseisu kolmepunkti joone tagant tabades. “Osa tsoone ei töötanud nii nagu vaja, peame palli rohkem alla saama,” sedastas Ool.

Väljakul tegid oma debüüdi SWE-7 eest ka Ats Pildre ja Tõnis Saat. Marko Oolu sõnul on meeskond hästi komplekteeritud. Ta märkis, et kui kõik mehed on terved, siis suudetakse mängutempot vahetustega üleval hoida, kuna kõikidele kohtadele on pingilt vääriline vahetus olemas.

Print Friendly, PDF & Email