Saarlased pole veel tasuta keskkonnaõigusabi küsinud

SA Keskkonnaõiguse Keskus (KÕK) käivitas hiljuti projekti, mille raames on üksikisikutel ja keskkonnaorganisatsioonidel võimalik saada KÕKi juristidelt tasuta keskkonnaõigusabi.

Keskkonnaõiguse Keskuse jurist Kärt Vaarmari ütles Oma Saarele, et Saaremaalt ühtki abisoovi veel laekunud ei ole, küll aga näiteks Lõuna-Eestist. Samas tõi Vaarmari välja, et Saaremaa vallad on üsna tõrksad keskkonnamõju hindamise algatamise suhtes. “See nõuab täiendavat tööd ja raha ka,” selgitas ta.

Tasuta õigusabi annab KÕK selliste näidisjuhtumite puhul, mis aitavad leida lahenduse praktikas korduvalt esinenud probleemidele või juhtida tähelepanu puudujääkidele seadusandluses.

“Meil on plaanis iga juhtumit põhjalikult analüüsida ja kogu nendega seotud info avalikustada, et tulevikus saaksid ka teised neist õppida,” lausus Vaarmari.

Õigusabi on võimalik saada looduskaitse, planeerimise, keskkonnamõju hindamise, välisõhu kaitse, keskkonnajärelevalve või keskkonnavastutusega seotud juhtumite puhul.

KÕKi tasuta õigusabi täpsemate tingimustega saab tutvuda ning taotlusvormi alla laadida KÕKi kodulehel: http://www.k6k.ee/oigusabi/tasuta-oigusabi .

Print Friendly, PDF & Email