Kuressaarde tahetakse rajada lainelauasõidu sisehall (1)

Saaremaa surfiklubi on seadnud eesmärgiks teha Saaremaast üks Läänemere äärseid surfikeskusi, mida ehiks Eesti esimene surfihall, kus saab lainelaual surfamist harrastada sisetingimustes.

Kuressaare abilinnapea Kalle Koov ütles Oma Saarele, et esialgsete plaanide kohaselt tuleb surfikeskus staadioni ja Titeranna vahelisele alale. “See võiks olla üks koht, kuhu ta ära mahuks ja kus sellega tõuseks rannaala atraktiivsus ja laieneks puhkeala infrastruktuur,” rääkis Koov. Linn ise keskuse rahastamisel ei osale, kuid on Koovi sõnul huvitatud igast vaba aja veetmise kohast, mis toob Kuressaarde juurde uusi külalisi ja pikendab turistide viibimist Kuressaares.

Saaremaa surfiklubi juhatuse liige Anneli Varjun ütles, et lisaks surfikeskusele on plaanis rajada Saaremaa olulisematesse surfipaikadesse surfimajakesed, kus saab laenutada varustust, pakkuda pesemisvõimalusi jms.

Varjuni sõnul on Saaremaa Eesti ja lähiriikide kontekstis mitmete tingimuste kokkulangemise tõttu surfamiseks parim koht, millest võiks kujuneda kõige suurema potentsiaaliga surfikeskus Läänemere ääres.

Ettevõtluse arendamise sihtasutus eraldas Saaremaa surfiklubile möödunud nädalal surfivõrgustiku väljaarendamise kava ning tasuvus- ja teostatavusanalüüsi koostamiseks 51 153 krooni.

Print Friendly, PDF & Email