Fotohuvilised – Saare Mahe kutsub pildistama

Fotohuvilised – Saare Mahe kutsub pildistama

SUVISED RÕÕMUD: Lapsena heinateost kõrvale hiilinud, kuid nüüd seda pigem nautiv heinaline Miina Sülla Ökotalus möödunud suvel.

MTÜ Saare Mahe käivitas järjekordse projekti, mille seekordseks eesmärgiks on koguda võimalikult suurel hulgal kvaliteetseid pilte Saare- ja Muhumaa mahetalude elu-olust.

“Tegemist on ühe suure pildistamissessiooniga meie mahetaludes,” ütles MTÜ Saare Mahe liige Aivar Kallas PRIA toetuse saanud projekti ülemöödunud nädalal toimunud avaseminaril. Mahetaluniku sõnul on nende soov saada head fotomaterjali, millest koostada tõenäoliselt Eesti esimene mahetalude teemaline fotonäitus.

Lisaks loodavad korraldajad, et selline konkurss aitab omavahel kokku viia mahetootjad ja potentsiaalsed ostjad. “Inimene läheb tallu, näeb, kuidas kasvab kena porgand või millised punavad õunad on puul, ning hakkabki edaspidi endale vajalikku just sealt ostma,” rääkis Kallas.

Pildile võib püüda kõike, mis ette jääb – lehmi karjatav peremees, kartulikorvis uinunud pere pesamuna, heina krõmpsutav pudulojus, saagikusega uhkeldav tomatitaim, tähtsat mullatööd tegev vihmauss, saunas vihtlev sulane, köögis vaaritav perenaine, veelombis uljalt ujuv koltunud kaseleht, päikesekiiri püüdev segumasin jne.

Küll aga on vajalik, et foto on üles võetud tunnustatud või üleminekuajal olevas talus, mis asub Saare maakonnas. Need, kel suur soov pildistada, kuid mahetalunikest tuttavad puuduvad, leiavad lähiajal kodulehelt www.saaremahe.ee andmed talunike kohta, kes lubavad oma tallu pildistama tulla. Korraldajate sõnul ei ole keelatud pildistada ka oma talus ning samuti võib esitada juba varem tehtud fotosid.

“Esialgu eksponeerime fotosid Saaremaa Maheköögis ning hiljem võiks näitus rändama minna,” selgitas Kallas ning lisas, et näituse jaoks välja valitud parimatest piltidest tehakse Andi Roosta fotosalongis korralikud suurendused.

“Andi on meile heaks abimeheks,” ütles Kallas, kelle sõnul annab maakonna üks tuntumaid fotograafe ka nõu pildistamise tehnilise poole pealt. Kindlasti ei tasu konkursil osalemisest loobuda neil, kel moodsat digikaamerat ei ole. Roost kinnitas seminaril osalejaile, et filmirullile jäädvustatud pilt on suurendamise jaoks tihti digiversioonist paremgi.

Pildid, mis näituselt välja jäävad, leiavad samuti kasutust. Korraldajate sõnul puudub hetkel maakonna mahetalundust kajastav pildipank, mistõttu ollakse tihti probleemi ees, kust saada häid fotosid, mida kasutada mitmesuguste infomaterjalide illustreerimiseks. “Osa pilte läheb üles ka Saare Mahe kodulehele,” lubas Kallas.

Igalt osalejalt oodatakse Saaremaa Mahekööki 16. novembriks kuni 25 fotot. Paberil fotod palutakse esitada suuruses 10×15 koos negatiividega, digitaalsed pildid CD-l. Näitusele valitud piltide autoreid ootab Maheköögis pidulik õhtusöök.

Linda Merde

Print Friendly, PDF & Email