Maanteeamet on Virtsust künniste koristamise vastu (2)

Vastuseks Väinamere Liinid OÜ palvele eemaldada Virtsu sadama väljasõiduteelt liikumiskiirust piiravad takistused, teatas maanteeamet, et ei pea “lamavate politseinike” kõrvaldamist võimalikuks.

“Künnised on paigaldatud liiklusvoo rahustamiseks ja jalakäijate turvalisuse tagamiseks,” teatas maanteeameti planeeringute osakonna juhataja Tõnis Tagger Väinamere Liinidele saadetud kirjas.

Pidurdavad laadimist

Väinamere Liinide juht Urmas Treiel oli oma kirjas palunud kõrvaldada liikumiskiirust piiravad ja ummikuid tekitavad künnised, mis pidurdavad tema väitel oluliselt sõidukite parvlaevadele laadimise kiirust.

Treiel viitas samas kirjas 2010. aastal Virtsu–Kuivastu liinile tulevatele uutele laevadele, mis mahutavad kuni 170 sõiduautot ehk 850 liinimeetrit.
Uued laevad hakkavad sõitma Virtsu–Kuivastu–Virtsu ringi senise kahe tunni asemel ühega ja sellise graafiku rakendamisel muutub otsustavaks laadimise ja lossimise kiirus.

“Meie arvestuste järgi peavad kaks mahasõidurada ulatuma kai poolt vaadates minimaalselt 600–700 meetri kaugusele.
See võimaldaks laeva tühjaks laadida, ilma et mahasõitvate sõidukite “saba” jääks pidurdama laadimise algust,” selgitas Urmas Treiel.
Praeguses Kuivastu sadama rekonstrueerimise projektis on mahasõit sadama territooriumil kahes reas vaid 300 meetri ulatuses.

Maanteeameti ametniku Tõnis Taggeri sõnul ei ole pikemat mahasõitu kahes reas võimalik korraldada, kuna alles tänavu rekonstrueeriti sadamast väljuv teelõik ja seal on autodele ette nähtud üks rida. Ka laevade lossimine toimub seni veel ühes reas.

Samas ei välista Tagger, et tulevikus, kui liini hakkavad teenindama uued laevad ja tekib vajadus täiendava sõidurea järele, see ka rajatakse.
Vältimaks Treieli kirjas viidatud “saba” tekkimist, näeb maanteeamet Kuivastu sadamasse ette eraldi ala peatumiseks praamilt lahkuvatele sõidukitele. See tagaks üldise liiklusvoo sujuvuse, märgib Tagger.

Print Friendly, PDF & Email