Salme vald proovib taastada Lõmala sadamakoha (1)

Salme vald soovib koostöös erapartneriga taastada ajaloolise Lõmala sadamakoha ning rajada sinna mitmesuguseid teenuseid pakkuva külastuskeskuse.

Salme vallavanem Kalmer Poopuu ütles Oma Saarele, et eesmärk on taastada kaks kunagist sadamakaid ning ehitada külastuskeskus, kus saab pakkuda mere-ja kalaturismi teenuseid, samuti linnuvaatlust.

Keskuses võidakse avada ka piirkonna ajalugu käsitlev püsiekspositsioon, mille kokkupanemisel tahetakse kaasata mereajaloolase Bruno Pao teadmisi.

Sadamakoha arendamiseks on Salme vald ja erakapitali esindav ettevõtja Andro Roosileht moodustanud MTÜ Lõmala Sadam, kes esitab EAS-le projekti elluviimiseks rahastamistaotluse.

Eesmärk on proovida Euroopa raha ja ühise nõu ja jõuga see asi korda teha, praegu on töö alles lapsekingades ja kõik uuringud seisvad alles ees, rääkis Oma Saarele Andro Roosileht. “Kui see asi hästi läheb, siis oleks see üks hea näide sellest, kuidas erasektor ja avalik sektor võivad koostööd teha ja sünnib midagi, millest võivad rõõmu tunda kõik,” lausus Roosileht, kelle sõnul on vald sadama taastamise algatust igati toetanud. Sadamakoht ise kuulub osaliselt eraomanikule ja osaliselt Salme vallale.

Kalmer Poopuu sõnul pole antud piirkonnas praegu ühtegi sadamakohta ning seetõttu on piirkonna arendamine igati vajalik. Oma koha peaksid sadamas saama ka rannakalurid.

Print Friendly, PDF & Email