Aviesile sai saatuslikuks maksuvõlg (3)

Kuigi Saare maavalitsuse väljakuulutatud riigihankel Tallinna ja Kuressaare vahelise lennuliini teenindamiseks esitasid tähtajaks pakkumise kaks lennufirmat – AS Estonian Air ja praegu kõnealust liini teenindav AS Avies –, tunnistas hanke komisjon edukaks Estonian Airi pakkumise. Nüüd on selgunud, et Aviesile sai saatuslikuks maksuvõlg.

Maavanema nõunik Anu Vares märkis eile hommikul maavalitsuse saalis toimunud pressikonverentsil, et varem ei soovinud nad AS-i Avies maksuvõlga avalikkuse ees eriti afišeerida.

“Nüüd aga, mil leping Estonian Airiga on juba allkirjastatud ning hinna- ja lennugraafik avalikustatud,” selgitas ta, “on meieni jõudnud nurinat, et miks ikkagi langes liisk Estonian Airi kasuks.” Anu Vares jätkas, et maavalitsus saab väga hästi aru, et kellelegi eriti ei meeldi lennugraafiku hõrenemine. “Kuid samas ei saanud riigihanke komisjon AS-i Avies pakkumist kvalifitseerida ja seda firma maksuvõla tõttu,” märkis ta.

Praegu maavanema kohuseid täitev maasekretär Andrus Lulla lisas, et praegu kehtiv seadus ei luba maksuvõlgasid omavatel ettevõtetel riigihangetel osaleda.

Maksu- ja tolliameti kodulehe andmetel oli AS-i Avies maksuvõlg eile hommikuse seisuga 435 737 krooni, millele lisandub veel intressivõlg.
Kõik see aga tähendab, et riigihankel Tallinna ja Kuressaare vahelise lennuliini teenindamiseks osales sisuliselt vaid üks firma, kes kuulutati ka võitjaks.

Läinud nädalal allkirjastasid Saare maavalitsus ja Estonian Air lepingu Tallinna ja Kuressaare vahelise lennuliini teenindamiseks ajavahemikus 2008. aasta 1. oktoober kuni 2013. aasta 30. september.
Oma Saare andmetel on Estonian Airi pakutud ja riigi doteeritava lennuliini graafik tekitanud Saaremaa elanike seas pahameelt. Avaldatud on arvamust, et kõnealune liinigraafik on väga mugav Kuressaaret külastavatele spaaturistidele, mitte aga kohalikele elanikele.

Print Friendly, PDF & Email