Raekoja tagust platvormi ootab ees lammutamine (1)

Kuressaare linnapea Urve Tiidus ei välista võimalust, et kui tekib investeerimisvõimalus raekoja alumiste korruste terviklikuks restaureerimiseks, tuleks kaaluda 20. sajandi II pooles lisatud juurdeehituse lammutamist ja raekoja taastamist algsel kujul ka tagantvaates.

 “Magnus De la Gardie tehtud raekoja algses arhitektuurilahenduses seda platvormi ju polnud. Kivirajatis tekkis 20. sajandi 70-ndatel seoses raekoja keldrisse restorani jaoks vajalike köögiruumide ehitusega,” ütles Urve Tiidus Oma Saarele.

Tema sõnul on kiviplatvormi all köögiruumid, mis teenindasid keldris asunud restorani. “Ajalooga on platvormil siiski nii palju seost, et selle välisserv tähistab omaaegse Raekoja aia müüri asukohta,” täiendas Tiidus. “Raekoja restaureerija Aet Maasik avaldas täna mõtet, et miks mitte tekitada sinna kunagi näiteks skulptuuride aed.”

Platvormi lõhkumine ei saa siiski tõenäoliselt toimuda lähiaastatel, sest alles teisipäeval kinnitas linnavalitsus raekeldri rendile andmise konkursi võitja.

“Mis omakorda tähendab, et pakkumise võitjaga sõlmitakse viieks aastaks leping olemasolevates ruumides restorani pidamiseks,” märkis linnapea. “Usun, et selle aja peale leitakse ka finantsid raekoja terviklikuks restaureerimiseks ja miks mitte näiteks ka raekoja taguse nn Raekoja aia taastamiseks.”

Aga esialgu hakkab raekeldri uus rentnik tuleva aasta algul avatavas söögikohas pakkuma idamaiseid roogi. Praegu Kauba tänaval rendipinnal tegutsevat restorani Everest haldav osaühing Damovand sai Kuressaare linnavalitsuselt 220-ruutmeetrise pinna rendile hinnaga 50 kr/m2 ehk 11 000 krooni eest kuus.

Varemgi rahvuslikke toitusid pakkuvaid söögikohti majutanud raekelder läheb Damovandi kätte rendile viieks aastaks. Remonditööde ajaks 1. oktoobrist kuni 31. detsembrini vabastatakse rentnik rendi maksmisest.

Print Friendly, PDF & Email