Evestus – esimene saarlane MTV-s

Evestus – esimene saarlane MTV-s

SAAREMAAL POLNUD KOHTA: “Ega minu jaoks seal kohta ei olnud jah,” kostab Ott Evestus vastuseks küsimusele, kas Saaremaa oli koht, kust ta pidi põgenema.

Kuressaarest pärit, kuid viimased aastad põhiliselt Londonis tegutsenud Ott Evestus (24) räägib usutluses Oma Saarele, mida tähendab noore muusiku jaoks oma videoga MTV eetrisse pääsemine ja milliseid uksi see on aidanud avada.

Ütle alustuseks, kuidas sul läheb?

Suvi on rahulikult läinud. Aga nüüd, peale seda MTV live’i on kohe miljon asja peale tulnud. Pakutakse kõvasti laive järsku.

Kas see tuli üllatusena?

No… ma läksin küll üsna kindla peale välja, aga ei oodanud, et nii õigesse kohta Eesti publikut löön.

Mis siiani teinud oled, ma pole pärast Solwaigi midagi kuulnud sinust?

Pärast Solwaigi hakkasingi oma “Evestusega” pihta. 2004 tuli D-Trash records’i alt välja debüütalbum “Destiny in Life”, mis oli selline soojendus. Siis 2006 tuli “Wastelands”, mis on praeguseks paljudes ringkondades juba omaette kultusalbumiks muutunud. Aga pärast “Wastelandsi” ma teadsin, et ei ole enam tagasiteed. Selle plaadi edu kinnitas mulle, et see on see, mispärast ma siin olen. See, mida ma pean tegema.

Kas sinu nende eelmiste plaatide fännid on Eestis või mujal?

Rohkem ikkagi mujal. Eestis väga vähesed teavad nendest albumitest ja veel vähem on inimesi, kes neid omavad. Ja tegelikult see meeldib mulle.

Mulle on kunagisest jäänud mulje, et sa oled tüüp, kes tahab mingit oma asja ajada, oma rida omaette, aga nüüd oled MTV-s ja terve ilma silme all.

See MTV teema tuleb siiski paljuski sellest, et Eestis pole palju muid variante oma muusika näitamiseks. Minu arvates pole “Sacrifice” samas näiteks üldse raadiohitt olnud.

Kas see tähendab, et video on hea?

Kas hea… või lihtsalt teistsugune. Ma ise usun, et ta on mõlemat.

Kes on The New Scum?

See on selline väike liikumine, mis on “Evestuse” ümber tekkinud paari aastaga. Sinna kuuluvad suuremad fännid ja asjaajajad. Sinna kuuluvad ka muusikud, kellega koos laval üles astun.

“Destiny” kohta ma lugesin kuskilt, et sa tegid selle täiesti üksi, algusest lõpuni.

Samuti “Wastelandsi”. Uue materjali puhul lasen mõnedel pillimeestel omalt poolt üht-teist lisada. Aga hoian sellel kõigel üsna rangelt silma peal. Üksi tegemise juures on see väike asi, et kõik sõltub sinust. Ma leian, et mul on lihtsam ennast teostada, kui ma ei pea arvestama teiste inimestega. Kelles sa paratamatult ei saa alati kindel olla.

Kui sinust jälle kuulsin, tõmbasin “Destiny” sealt D-Trashi lehelt. Mulle tundub see hoopis teine asi olevat võrreldes uue singliga. “Destiny” on kuidagi kerge ja “Sacrifice” ängistav…

Seal on tõesti väga suur vahe.

Räägi uuest plaadist.

Uue albumi nimeks saab “This is Dramacore”. See tuleb väga raske album. Aga mitte raskemuusika-raske. Seal saab olema palju orkestrit, palju sügavust, selles mõttes raske. “Sacrifice” on sellelt albumilt kõige leebem lugu.

Kas sa praegu töötad selle kallal Eestis?

Jah. Hetkel küll. Muusika on minuga kogu aeg kaasas. Nii et seal, kus olen, seal ma sellega ka tegelen.

Kui kaua sa Eestist ära olid?

Olen viimased kaks-kolm aastat Eesti ja Inglismaa vahet pendeldanud.

Mis sul Inglismaal toimub?

London inspireerib mind ja Londonis on palju inimesi, kellega ma koostööd teen. Tegelikult on London nagu lennujaam, harva kohtad kedagi, kes tegelikult Londonist pärit on või seal päriselt elab.

Kas sa eladki oma muusikast ainult?

Jah, aga mitte ainult “Evestus”-e muusikast.

Mis asju sa veel teed?

Tellimustöid, helikujundust, remix’e, taustu artistidele jne. Täiesti erinevad artistid tellivad remix’e ja taustu, hip-hopist kuni popini ja industrial’ini välja.

Kas praegu võib siis öelda, et oled seal muusikuna nii-öelda läbi löönud?

Muusikuna küll, artistina ehk mitte. Aga ma ei teagi, kuidas seda mõõta, mis hetkel see breakthrough [läbimurre] toimub.

MTV Eestis hakkab toimuma.

No täpselt, kas oli läbilöök see, et video MTV-sse läks, või see, et kuus nädalat Baltic TOP 20-s oli, või see, et nüüd MTV sünnipäeval esinesin. Või on see alles ees.

Seda saab näha vist siis, kui plaat välja tuleb.

Jah.

Millal see on?

Ma plaanin selle aasta sisse jätta ilmumise. Aga never ei tea. Ma ei ole selles suhtes mingi lepinguline artist, et mul oleks mingi kuupäev ette antud, mis ajaks peab plaat valmis olema. On siis, kui ma tunnen, et on. Võin kinnitada, et materjal on valmis.

Kas sa oled sellele mõelnud, et sa oled esimene saarlane MTV-s?

Ei ole. Oled kindel selles?

Kas Londonis see on mingi teema, et sa oled eestlane?

Ei ole. Seal ongi nii, et kui kedagi kohtad, siis on esimene küsimus, kust sa pärit oled. Kuna 75% inimestest Londonis ei ole Inglismaalt pärit. Minu tutvusringkonda kuulub võib-olla viis-kuus inglast.

Kuidas sellises kohas end defineerida?

Seal defineerib sind see, mida sa teed, mitte see, mida sa teinud oled. Vähemalt muusikamaailmas ei huvita kedagi, kui vinge albumi sa aasta või kaks tagasi välja andsid. Siin, Eestis võib selle peal ehk veel liugu lasta. Näiteks kedagi ei huvitaks Londonis, kui ma Solwaigist räägiksin.

Kas see võib olla suurte ja väikeste taustsüsteemide erinevus?

Ma usun küll jah. Elu on nii kiire lihtsalt.

Millal sa viimati Saaremaal käisid või kui tihti seda ette tuleb?

Kaks nädalat tagasi. No mingi kolm korda aastas ikka!

Mis tunnetega sa siin käid?

Kodus käin. Ega ma ei suhtle peale oma vanemate eriti kellegagi Saaremaalt. Jõuan vaevalt oma siinsetegi sõpradega sammu pidada.

Saaremaale pole kedagi jäänud, kõik on ära läinud?

Ei ole kõik ära läinud. Paar väga head sõpra on Saaremaal täitsa olemas. Ja inimesi, kellega tahaks kokku saada. Aga igaühel on oma elu ja ma ei usu, et keegi minust hirmsasti puudust tunneb.

Kui sa tahaksid veel midagi lisada, mis vajab ütlemist ja jäi tähelepanuta, siis ütle.

Saaremaast sai kõik alguse. Kõik on võimalik. Isegi kui sa Saaremaal üles kasvad :)

Kas Saaremaast sai kõik selles mõttes alguse, et siit said hea tausta või oli see koht, kust pidi põgenema?

Ega minu jaoks seal kohta ei olnud jah.

Print Friendly, PDF & Email