Linnavalitsus alustab uue staadioni planeerimist (1)

Linnavalitsus alustab uue staadioni planeerimist

MÜÜGIKS HALB HETK: Linn on avaldanud, et uue staadioni rajamiseks vajamineva raha saab vana staadioni maa müügist, praeguses kinnisvaraturu madalseisus pole aga sealse maa müümine kuigi arukas tegu.

Linnavalitsus korraldab riigihanke leidmaks firmat, kes koostab detailplaneeringu Nooruse tänavale uue linnastaadioni rajamiseks.

Samas ei ole linnavalitsus otsustanud, et uus staadion just Nooruse tänavale tuleb. “Juriidiselt on nii, et kui linnavolikogu detailplaneeringu kehtestab, on uuele staadionile roheline tee,” ütles Oma Saarele linnapea Urve Tiidus. “Seda pole aga seni tehtud.”

Enne detailplaneeringu volikokku jõudmist tuleb see aga koostada ja läbi viia seadustes ette nähtud menetlustoimingud.

Linnavalitsus saadab planeeringu koostamiseks hinnapakkumised OÜ-le ERKAS Pärnu Instituut, Klotoidile ja Kuressaare Kommunaalprojektile. Töö saab endale odavaima pakkumise tegija, ütles linnavalitsuse infojuht Priit Pruul.

Kuressaare linnavalitsus tuli välja ideega rajada uus staadion Kuressaare gümnaasiumi juurde Nooruse tänavale juba paar aastat tagasi. Tänaseks on omandatud ka vajalik maatükk, kuid staadioni valmisehitamiseks läheb vaja vähemalt 40 miljonit krooni.

Küll aga pole seni otsustatud, mida teha uue staadioni rajamise korral senise spordikompleksiga Väike-Roomassaare poolsaarel. Ideede saamiseks plaanis linnavalitsus korraldada konkursi, kuid seni pole seda välja kuulutatud.

Print Friendly, PDF & Email