FC Kuressaare võlgneb firmadele sadu tuhandeid (36)

FC Kuressaare võlgneb firmadele sadu tuhandeid

KÕRGED SIHID: Samal ajal kui fännid loodavad FC Kuressaare tõusu Eesti meistriks, vaevleb klubi makseraskustes. Kokku ollakse võlgu sadu tuhandeid kroone.

End saarlaste jalgpalliklubiks tituleeriv FC Kuressaare peab Kuressaare linna toetusest esialgu suu puhtaks pühkima. Põhjuseks üle 30 000-kroonine võlg linna spordibaaside kasutamise eest. Summa tundub siiski väike klubi teiste võlgade kõrval. Transpordifirmad ootavad FC Kuressaarelt sadadesse tuhandetesse kroonidesse ulatuvate summade tasumist.

Aasta alguses linna poolt jagatud rahapirukast suurima tüki, 205 000 krooni, saanud FC Flora süsteemi kuuluv klubi on rahast kätte saanud poole.

Kuressaare linnavalitsuse otsuse kohaselt ei saa Eesti jalgpalli esiliigas mängiv FC Kuressaare ülejäänud linnapoolset toetussummat kätte enne, kui vanad võlad on makstud. Kuressaare abilinnapea Argo Kirss kinnitas Oma Saarele, et esialgu peatati kolmanda kvartali toetus, kuid juhul kui SA Kuressaare Spordibaasid neile võlgu olevat raha kätte ei saa, peatatakse linna toetus ka edaspidiseks. Selleks annab õiguse Kuressaare linna ja klubi vahel sõlmitud toetusleping.

Kodumängud võlgu

Sihtasutus Kuressaare Spordibaasid palus Kuressaare linnavalitsusel peatada FC Kuressaarele eraldatav spordiklubide toetus klubi pikaajaliste võlgade tõttu. Nimelt on jalgpalliklubi jätnud juba alates jaanuarist tasumata spordibaaside kasutamise eest üle 30 000 krooni suuruse summa. Selle summa sees on ka Kuressaare linnastaadioni kasutamine, kus FC Kuressaare mängib oma kodumänge. Sisuliselt võib öelda, et samal ajal kui FC Flora süsteem soovib Kuressaarde ehitada uut staadionit, peab samasse punti kuuluv saarlaste esindusklubi oma kodumänge võlgu.

Aastatetagused võlad

Linnale võlgu olev summa kahvatub aga rahanumbrite juures, mida ootavad klubilt kohalikud transpordifirmad.

Klubi on võlgu summa, mis ületab juba veerand miljoni krooni piiri. Kusjuures kõik bussifirmade esindajad räägivad sarnast juttu: kuidas klubi esindajad lubavad pidevalt võlad ära klaarida, kuid siiani on need lubadused lubadusteks jäänudki. Mitme võla ajalugu ulatub juba aastate taha. Kõik transpordifirmad on oma teenuste osutamise jalgpalliklubile nüüdseks ka peatanud.

Oma Saarel õnnestus rääkida vaid ühe firmaga, kes suutis klubi käest kätte saada ligi 150 000-kroonise võla transporditeenuste eest. Selle summa tasumine võttis klubil aega ei rohkem ega vähem kui kolm aastat, kusjuures võlg ära maksta lubati pidevalt.

Klubi presidenti Priit Penu ei õnnestunud kommentaaride saamiseks eile tabada.

Print Friendly, PDF & Email