Hooldekodu töötajad keelduvad uusi töölepinguid alla kirjutamast (9)

Hooldekodu töötajad keelduvad uusi töölepinguid alla kirjutamast

UUES ALLUVUSES: Sõmera hooldekodu viidi AS-i Hoolekandeteenused juhtimise alla sellest aastast.

Sõmera erihooldekodu töötajad ei ole siiani kätte saanud lubatud palgatõusu, kuna ei ole olnud nõus alla kirjutama uutele, AS-i Hoolekandeteenused koostatud töölepingutele.

Samas seisus on Eestis veel Valk-la ja Ravila erihooldekodu töötajad, kes leiavad, et AS Hoolekandeteenused on nendega käitunud ülekohtuselt ning jätnud n-ö palga sisse õhtu- ja öötunnid. Samuti on tegevusjuhendajad paigutatud eri kategooriatesse, mis ei annagi kõigile õigust maksimumpalka saada.

Ehkki sotsiaalministri määrus ütleb, et alates selle aasta jaanuarist pidid erihooldekodude tegevusjuhendajate palgad tõusma 8000 kroonile, ei ole Sõmera hooldekodu tegevusjuhendajad säärast palka siiani saanud.
Kuigi SA Hoolekandeteenused juhatuse esimees Maarja Mändmaa kinnitas vähem kui kuu tagasi Oma Saarele, et lubatud palgatõus kajastub töötajate augustikuu palgalehel, seda ei juhtunud. Nimelt jättis Mändmaa märkimata selle, et palgatõusu saavad kätte vaid need töötajad, kes on allkirjastanud uued töölepingud.

Sõmera hooldekodu viidi AS-i Hoolekandeteenused juhtimise alla sellest aastast. “Meil on sõlmitud kollektiivleping ning selle järgi pidid palgad ka tõusma,” märkis Sõmera hooldekodu tegevusjuhendaja, kes ei soovinud oma nime avaldada. “Seda, et palgatõusu sisse on kirjutatud nii õhtu- kui ka öötunnid ning tegevusjuhendajad on löödud kolme kategooriasse, me varem ei teadnud,” rääkis naine ajalehele.

Tema sõnul ütlevad juristid, et SA Hoolekandeteenused on teinud palju asju valesti ning praeguseks on lepingu allkirjastanud vaid päevakeskuse ja vanadekodu töötajad.

“Kummaline, et inimene, kes on 15 aastat oma tööd hästi teinud, liigitatakse nüüd madalama astme töötajaks ning tema palk tegelikult ei tõusegi, sest 8000-kroonine palk on ette nähtud vaid tegevusjuhendajatele. Nooremtegevusjuhendajatele on ette nähtud 7000 krooni kuutasu ning nende abidele 6000 krooni,” selgitas naine, kelle sõnul hakkaks Sõmera hooldekodu 52 töötajatest maksimumpalka saama vaid 11.

Mängis kinniste kaartidega

ROTAL-i (riigi- ja omavalitsusasutuste töötajate ametiühingute liit) esimees Kalle Liivamägi nentis, et palgaläbirääkimistel oli tõesti juttu vaid põhipalgast, millele peaksid lisanduma lisatasud. “Selles suhtes mängis Maarja Mändmaa kinniste kaar-tidega,” tõdes ta, lisades, et aktsiaseltsi poolt käis kogu asjaajamine väga kiiresti.
Läinud neljapäeval saatis ametiühingute keskliidu esimees Harri Taliga Maarja Mändmaale ka kirja.

“Hooldekodude töötajate sõnul on seoses uute lepingutega tekitatud väga palju pingeid töötajate omavahelises suhtlemises, kuna töötajatele on arusaamatu, miks ühte ja sama tööd tegevad inimesed hakkavad sama töö eest saama erinevat palka,” seisab pöördumises.

Samal teemal: “Erihooldekodude 5000-kroonise kuupalgaga töötajad peavad lahkumisplaane”, Oma Saar, 13. veebruar 2008.

Print Friendly, PDF & Email