Sander Suurhans jätkas rekordipurustamist

Sander Suurhans jätkas rekordipurustamist

 

Natuke rohkem kui aasta tagasi suvisel Rhodose saarel uue maakonna odaviskerekordi püstitanud Sander Suurhansu nimi ei öelnud toona kellelegi eriti midagi. Reedel viskas noormees Tallinnas juba viienda maakonna rekordi. Aastatagusest tulemusest on ta edasi liikunud üle seitsme meetri.

Täna Tallinna tehnikaülikoolis tudengipõlve alustava 19-aastase Salme noormehe jaoks oli reedel Kadrioru staadionil toimunud klubide karikavõistlustel visatud 69.77 omaette üllatus. “Ei osanud seda nüüd küll oodata,” ütles Suurhans Oma Saarele.

Vise olevat olnud tehniliselt vilets. Pealegi lasi Suurhans sel katsel oda lendu enda jaoks joonest tavapäratult kaugelt. “Miks ma nii viskasin, seda ei tea. Kukkus nii välja. Paistab, et tuli kasuks,” rääkis Sander Suurhans.
Teised katsed nii pikad seekord ei tulnud, jäädes 60 ja 66 meetri vahele. Viskamise tegi Suurhansu sõnul raskeks ka vilu ilm. Sooja oli napilt üle 10 kraadi.

Sel aastal neli korda isiklikku rekordit parandanud ja peaaegu 70 meetri tähiseni jõudnud odaviskaja sõnul pani heale hooajale põhja talvel tehtud tugev trenn. Lisaks tulid kõvasti kasuks laagrid värske olümpiavõitja Gerd Kanteri treeneri Vésteinn Hafsteinssoni juures. Odaviskaja sõnul jätkub taoline koostöö ka tulevikus.

Suurhans pidi starti astuma ka eilsel BIG Kuldliiga finaal-etapil, ent jättis teda juba kuid piinanud seljavalu tõttu külma ilmaga võistlema minemata. “Ma ei saa nii tihedalt võistelda,” ütles Suurhans, lisades, et ei olnud mõtet ennast lõhkuma hakata.

Võitis treenerit

Reedesel rekordtulemusega tipnenud võistlusel suutis Suurhans edestada ka oma uut juhendajat Heiko Vääti, kelle grupis saarlane seoses ülikooliõpingutega treenima hakkab. Suurhans suutis Vääti edestada 80 sentimeetriga.

Sander Suurhans arvab, et suudab kõvasti paremaks saada. “Kohendamist on veel väga palju,” ütles ta oma senise visketehnika kohta. Samas usub noormees, et on Eesti odaviskajate seas natuke ka juba silma paistnud. “Olen kõikidest ju noorem,” märkis alles järgmisel aastal 20-aastaseks saav Suurhans.

Print Friendly, PDF & Email