Ruhnlased saavad läbivettinud postisaadetisi (3)

Ruhnu valda paigaldatud uutest postkastidest leiab tihtilugu läbiligunenud dokumente, kirju ja muid olulisi saadetisi, ütles MTÜ Ruhnu Kultuurielu juhatuse liige Siiri Paulus-Jõe.

“Suurte vihmahoogude ajal on kõik dokumendid märjad,” lisas ta ja selgitas, et tihti peab ta Ruhnu saadetud lepinguid allkirjastatuna tagasi saatma, kuid kuna need jõuavad saarele läbiligunenuna, ei ole tal võimalik seda teha.

Naise sõnul on probleemiga pöördutud ka Eesti Posti poole, kuid ettevõte on vastanud, et üldlevinud praktikas on postkastide varjualuse väljaehitamine organiseeritud kohaliku kogukonna poolt.
Siiri Paulus-Jõe märkis, et varikatuste ehitamist on korraldatud projektipõhiselt ja keegi ei hakka projekti kirjutama Eesti Posti jaoks.

Ruhnlane ütles, et seni pole ta küll saanud ühtegi projektitilepingut läbivettinuna, kuid kui Eesti Post teenuse kvaliteeti ei paranda, võib juhtuda, et suuremahulised projektilepingud jõuavad märjal perioodil saarele rikutuna.

AS-i Eesti Post pressiesindaja Inge Suder ütles, et see on loomulik, et sellistele vihmadele kirjakast vastu ei pea. “Kirjakast on niigi heast tahtest paigaldatud,” märkis Suder ja lisas, et Eesti Postil poleks võimalikki veel ilmastikukindlamat kasti leida.

“Ilmaolude vastu ei saa midagi teha,” kinnitas ta. Suderi sõnul oleks probleemi lahenduseks vahest see, kui inimesed leiaksid mingisugused ruumid, kuhu Ruhnu saare grupipostkast paigaldada.

Suder väitis, et inimesed on mõnikord ise põhjustanud postisaadetiste märjaks saamist. “Kui keegi võtab oma posti ja jätab postkasti lahti,” selgitas ta ja lisas, et sellisel juhul kannatavad ka teised inimesed.

Print Friendly, PDF & Email