Esimesed golfituristid avastasid siinseid radasid (1)

Esimesed golfituristid avastasid siinseid radasid

GOLF PUHKUSE EESMÄRGIKS: Nädalavahetusel Saare Golfi radadel mänginud soomlastest golfituristid olid esimene suurem grupp, kes saabus siinseid radasid avastama.

Nädalavahetusel veetis Saare Golfi väljakutel mängides aega esimene suurem grupp golfituriste Soomest. Tulevikus peaks taolistest huvilistest saama üks siinse golfiettevõtte olulisemaid sihtgruppe.

Helsingi lähedasest Kullo golfiklubist saabunud 25-inimeselise grupi, kes Kuressaares kolm päeva mängides veetis, ühe liikme sõnul on siin golfimängimiseks väga head tingimused. Tagasi plaanivad nad tulla juba järgmisel suvel.

Kullo golfiklubi seeniormängijatele oli see esimene golfiturismi suunitlusega välisreis. “Me valisime Eesti, sest see on meile üsna lähedal,” rääkis siin kolmepäevase puhkuse lõpetanud Vesa Hanttu.

Väljaspool oma koduklubi, teistel radadel mängimas käimine on Hanttu sõnul vägagi levinud. Sel aastal on nende grupp käinud mängimas 10–15 erineval rajal Soomes, kus golfiväljakutest puudust ei tule. Ainuüksi Helsingi ümbruses võib valida umbes 30 raja vahel. “Valikuvõimalused on väga suured, on metsarajad, pargirajad, mererajad jne,” kirjeldas soomlasest golfiseenior.

Kuressaare uue raja kohta jätkus mehel vaid kiidusõnu, kuid ta märkis, et siin on suhteliselt lihtne mängida. “Fairway (raja osa, mis asub avalöögi ja augu ala vahel – toim) on suhteliselt avar. Siin saab mängu planeerida,” selgitas Hanttu.

Küll aga tõi mees välja ühe siinse olulise erinevuse, mida on märkinud ka mitmed eksperdid.
“Praegu on üsna palju tuult, mis teeb mängimise raskemaks,” mainis Vesa Hanttu.

Saaremaa Golfi AS-i juhatuse liikme Aivar Aru sõnul ei jää Kullo klubi soomlased viimaseks selleaastaseks golfituristide grupiks.
Juba septembris on oodata uusi huvilisi. Tõsisemat golfielu elavnemist näeb Aru siiski järgmisel aastal, kui on plaanis korraldada ka võistlusi.

Golfituristidele pakettide kokkupanemise ja müümisega tegeleva Saare Golf Travel OÜ turundusjuht Marge Täks rääkis, et pakett pannakse kokku vastavalt sellele, mida klient soovib saada. Sellest sõltub ka golfipuhkuse hind.

Print Friendly, PDF & Email