Kuressaares seisab ees kolm soojusenergia hinnatõusu (2)

AS Kuressaare Soojus kavatseb lähiajal läbi viia kolm soojusenergia hinnatõusu, kokku kallineb soojusenergia Kuressaares võrreldes aasta algusega 26,6 protsenti.

AS-i Kuressaare Soojus juhatuse liige Paul Leemet ütles Oma Saarele, et alates 1. novembrist tõuseb soojusenergia megavatt-tunni hind 683 kroonilt 747 kroonile (hinnad koos käibemaksuga).

Alates 1. detsembrist tõuseb hind 799 kroonile ja alates 1. jaanuarist 831 kroonile. Hinna edasist kujunemist Leemet esialgu prognoosida ei osanud, märkides, et sõltuvalt olukorrast kütuseturul võib hind nii tõusta kui ka langeda.

Ajavahemikus 15. jaanuar 2008 (656 krooni megavatt-tund) kuni 1. jaanuar 2009 kujuneb soojusenergia hinnatõusuks Kuressaares 26,6 protsenti.
Paul Leemet selgitas, et novembris jõustuva hinnatõusu taga on puiduhakke hinna kallinemine ja ettevõtte kulude kasv. Detsembri ja jaanuari hinnatõusu taga on põlevkivi hinna kallinemine.

Paul Leemeti sõnul pole Kuressaares olukord siiski kõige halvem. Samuti puiduhakkel ja põlevkiviõlil töötavates Võru ja Haapsalu katlamajades on soojusenergia müügihinnaks vastavalt 865 ja 957 krooni megavatt-tund.

Print Friendly, PDF & Email