Ametikoolis alustab 400 esmakursuslast (1)

Ametikoolis alustab 400 esmakursuslast

REKLAAM: Hardi Niilo tutvustab Kuressaare ametikooli kevadisel haridusmessil Viljandis.

Kuressaare ametikoolis alustab 1. septembril ametitarkuste õpinguid 400 esmakursuslast, keda on eelmise aastaga võrreldes paarikümne võrra rohkem.

Ametikooli teabejuht Taavi Tuisk ütles Oma Saarele, et mõned avaldused võivad kooli alguseni jäänud loetud päevade jooksul küll lisanduda, kuid mitte märkimisväärsel hulgal.

Kuna 9. klassi lõpetanud sisseastujate hulk on mullusega samal tasemel, on see Tuisu hinnangul märk kutsehariduse kasvavast populaarsusest.

Head palgad meelitavad

Samuti mõjub ametikool magnetina neile, kes on kuulnud jutte, et tööandjad ja ettevõtted ootavad haridussüsteemilt just oskustöölisi.
“Noored on ju näinud ka oma sugulaste-tuttavate päris häid palganumbreid ja mõistnud, et korraliku palga teenimiseks ei pea olema kõrgharidust,” osutas Tuisk.

Ka Kuressaare ametikool ise on vaeva näinud, et õppe- ja elutingimusi parandada. Ning investeeringud jätkuvad. “See info liigub aga meie praegustelt õpilastelt nende sõpradeni või nooremate sugulasteni,” nentis teabejuht.

Tänavu on ametikoolis mullusest populaarsemad ärikorraldus ja väikeettevõtlus ning autotehnikute ja kunstilise kujunduse erialal alustavad plaanitud ühe asemel kaks rühma.

“Paljudel põhikoolijärgsetel erialadel on rühmad ületäituvusega, näiteks 16 õpilase asemel 18,” rääkis Taavi Tuisk. “Palju suuremaks ei saa rühmi muidugi teha, sest nad ei mahu siis õppeklassi või töökotta ära ja praktilist tööd suuremale hulgale õpetada on ka raskem.”

Mõned kohad täitmata

Suur huvi oli ka juuksurieriala vastu, kus praegu on nimekirjas 20 esmakursuslast. Ja kui mullu tahtis pagar-kondiitriks õppida vaid kolm, siis tänavu 12 noort.

Mõnel, näiteks keskkoolijärgsel hotelli- ja toitlustusteeninduse ning turismikorralduse erialal on siiski käimas veel järelkonkurss. Kuid põhikooli baasil on täitmata veel vaid mõned üksikud õppekohad.

Taavi Tuisu sõnul on kõige enam esmakursuslasi loomulikult Saare- ja Muhumaalt, väljastpoolt kodumaakonda on enim tulijaid Harju- ja Hiiumaalt.

Print Friendly, PDF & Email