Rallihooaeg lõpetatakse traditsiooniliselt Saaremaal (3)

Rallihooaeg lõpetatakse traditsiooniliselt Saaremaal

OLUD SUNNIVAD KOKKUHOIULE: Sõidu läbiviimisel arvestatakse mitte just kõige soodsama majandusliku olukorraga ning seetõttu läbirääkimisi tippsõitjate kohalemeelitamiseks peetud ei ole.

Eesti autoralli meistrivõistluste järgmine etapp peetakse 12.–13. septembril Viljandis. Kuu aega hiljem, 10.–11. oktoobril tõmmatakse rallihooajale joon alla Saaremaa teedel toimuva võistlusega.

Ralli korralduskomitee liige Einar Soe ütles Oma Saarele, et võistluse organiseerimine on sujunud suhteliselt rahulikult. “Vastutöötamist ei ole,” kinnitas ta.

Sarnaselt mulluse Saaremaa ralliga ei lubata WRC-autosid eeldatavasti rajale ka tänavu. “Kuna ralli toimub Korsika MM-etapiga samal ajal, on tõsised tegijad seal sõitmas või abistamas. Rallituristid, nagu sel aastal mõned Eestis on käinud, ei annaks võistlusele midagi juurde. Pigem soovime, et oleks tõsine võidusõit N- ja A-rühmas.”

Soe märkis, et sõidu läbiviimisel arvestatakse mitte just kõige soodsama majandusliku olukorraga ning seetõttu konkreetseid läbirääkimisi tippsõitjate kohalemeelitamiseks peetud ei ole. “Täpselt ei oska nimedest rääkida ja kedagi väga säravat ei oska nimetada,” lausus Soe.

Suurem osa kiiruskatsetest on Saaremaa rallil tasulised. Nende vaatama pääsemiseks saavad pealtvaatajad rallikeskusest osta mitmepäevapileti. “Sponsoritega on seis selline, nagu on,” laiutas Einar Soe käsi. “Enamik katsetest on tasulised, sest korraldamisega peab kuidagi välja tulema. Peame arvestama, et kõik, mis ralli läbiviimiseks tellime, ka tasutud saab.”
Tavapäraselt on rallihuvilised Saaremaa ralli kava leidnud Autolehe vahelt, kuid sel aastal ilmub publikuprogramm eraldi trükisena. “Autolehe vahel seda ei tule,” lausus võistluse korralduskomitee liige Toomas Sepp. “Praeguse seisuga on nii, et kava on ralli ajal müügil alates Virtsust.”

Sepp avaldas lootust, et publik peab end korrektselt ülal nii eelseisval SEB-Mulgi rallil kui ka Saaremaa etapil. “Pealtvaatajad on end pärast eelmise aasta Otepää rallile järgnenud kisa suhteliselt korralikult ülal pidanud, loodetavasti see jätkub. Rallipubliku kultuur on üks osa rallist,” lausus ta.

41. rahvusvahelise Saaremaa ralli üldpikkus on 435 km, millest lisakatsetel läbitakse 108 km. Korduvkatseid on sel aastal kokku kolm. Ralli algab 10. oktoobril kell 17.30 Kuressaare kesklinnast.

Avapäeval on kavas kolm kiiruskatset, laupäeval kaheksa. Esimene võistluspaar lõpetab hooaja viimase rallietapi 11. oktoobril kell 17.

Print Friendly, PDF & Email