Maavanem palub Kihelkonnale mõeldud raha anda Mustjalga (3)

Saare maavanem Toomas Kasemaa saatis kultuuriministeeriumile kirja, milles palub tuleval aastal Kihelkonna rahvamaja renoveerimiseks ette nähtud 1 000 000 krooni eraldada Mustjala vallale, samuti rahvamaja renoveerimiseks.

Põhjenduseks tuuakse, et Kihelkonna vallale 2008. aastal KOIT- kavaga eraldatud vahendid katavad rahvamaja renoveerimise kulud täies mahus ning Mustjala valla taotlus oma rahvamaja renoveerimiseks on Saare maakonna 2009. aasta kultuuri RIP-i pingereas teisel kohal.

Kihelkonna vallavanem Jüri Saar märkis kommentaariks, et ehkki rahast on natuke kahju ära öelda, on nimetatud summa siiski ette nähtud rahvamaja renoveerimiseks. Kuna aga Kihelkonna rahvamaja peaks selleks ajaks valmis olema, ei saa seda raha enam tuleval aastal kasutada.

“Ega me toona kultuuriministeeriumile taotlust tehes teadnud ka, et me KOIT-kavast raha saame,” sõnas Saar. “Eks me peame ikka arvestama riigi üldist majanduslikku olukorda ning ega praegu pole ju kindel ka, kas see miljon krooni üldse Saaremaale tuleb,” tõdes ta.

Mustjala vallavanem Kalle Kolter ei olnud miljoni krooni eraldamise plaani üle kuigi rõõmus, sest Mustjala vajab oma rahvamaja jaoks tegelikult 12 miljonit.

“Eks me toimetame rahvamajaga edasi, kuid esiteks pole selle miljoni saamine üldse veel kindel ja selliselt miljoni kaupa kogudes saab raha kokku kümne aastaga,” nentis Kolter Oma Saarele.

Rita Loel, Andres Sepp

Print Friendly, PDF & Email