Illiku laid võib muuseumi kõrvale saada veespordikeskuse (3)

Illiku laid võib muuseumi kõrvale saada veespordikeskuse

 

Orissaare vald kavandab Illiku laiule koostöös erapartneriga rajada Maasilinna laevavraki eksponeerimise hoone ja veespordikeskuse.

Teisipäeval kinnitas Orissaare vallavolikogu Illiku laiu arendamise konkursi võitjaks neljaliikmelise ühenduse Arendajad, kelle ülesandeks on vrakimuuseumi rajamiseks projektiraha hankimine ning endise paaditehase kinnistu arendamine.

“Arendaja ülesanne on teha vallaga koostööd, kirjutada projekte ja neid vedada,” ütles Oma Saarele Orissaare vallavanema Raimu Aardam (fotol), kelle sõnul läheb vrakimuuseum maksma 8–12 miljonit krooni.
Aardami sõnul näeb arendajate kava ette rajada laiule veespordikeskus, kus saaks tegeleda veesuusatamise, lohesurfamise ja muude veespordialadega.

Lisaks plaanivad arendajad koostööd Orissaare Pühavaimu kogudusele kuuluv Püharisti külalistemajaga, mis asub Illiku laiu vastaskaldal. “Võimalus on korraldada lahe peal üritusi, millega on seotud mõlemad kaldad,” selgitas Aardam.

Orissaare vallavanem ütles, et paaditehase kinnistu hoonestusõiguse eest küsib vald arendajatelt 1,6 miljonit krooni, millega kaetakse valla omaosalus vrakimuuseumi rajamisel.

Ühendusse Arendajad kuuluv Reimo Võting ütles Oma Saarele, et nende huvi on Orissaare elu edendada, kuid enne lepingute sõlmimist pole sobilik plaanidest kõnelda.

Print Friendly, PDF & Email