Lustjala mängumaa kolib kuurhoone kinosaali (6)

Lustjala mängumaa kolib kuurhoone kinosaali

GROSSING PANI KOLIMA: Juunikuus Lustjalga üles seatud grossing, mis ennekõike mõeldud puudega laste ja noorte taastusraviks, andis mängumaale tõsise signaali: kolmas korrus ei ole puudega lastele sobilik. Pildil on Jaak Gross veel vanades mängumaa ruumides näitamas grossingu võimalusi.

Tarkusepäeval, 1. septembril avab laste mängumaa Lustjala oma uksed Kuressaare kuursaali kinosaalis, kuna senistesse ruumidesse, mis asusid postkontorimaja kolmandal korrusel, oli puudega lastel väga raske tulla.

“Kui me suvel tegime Kuressaare noortekeskusega rannaprojekti, milles osalesid ka puudega lapsed ja noored, sai selgeks, et mängumaa asukoht kolmandal korrusel ei ole sobilik,” rääkis Lustjala perenaine Katrin Karu Oma Saarele.

“Osa ratastoolinoori ei saanudki meie üritustel osaleda, kuna me lihtsalt ei jaksanud neid trepist üles tassida,” ütles Karu.
Tema sõnul oleks koostöö Moskva rehabilitatsioonikeskusega endistes ruumides poolikuks jäänud. “Grossingut saanuks kasutada väga vähe neid noori, kellel seda enda arendamiseks väga vaja on,” täpsustas ta.

Kuursaalis supertingimused

Kuursaalis on aga kas või grossingu jaoks olemas supertingimused. “Näiteks annab kaheksa meetri kõrgune lagi võimaluse teha suure batuudi ja grossinguga topeltpõrkeid,” tutvustas Karu uue asukoha eeliseid.
Ta mainis, et kolimise plusspunktidena võiks kirja panna veel paremad parkimisvõimalused ning endiste ruumide ülejõukäiva rendihinna.

“Ning muidugi annab asukoht meile palju tegutsemisavarust – astud uksest välja ja oledki looduses!” õhkas Lustjala perenaine, kes juba plaanib korraldada seniseid maanteeameti ja politseiga koostöös tehtud liiklusalaseid üritusi nii toas kui õues.

Ka kõik teised mängumaa atraktsioonid on tänaseks juba kuursaali üle viidud ning tuleval esmaspäeval valmis lastele rõõmu pakkuma.
“Vaid grossingu avamisega läheb veidi aega, sest seda tuleb turvalisuse huvides üles panema Jaak Gross,” täpsustas Karu.

Seda, et Lustjala lastele kaugeks jääks, Karu ei usu. Juba praegu paneb teda imestama, kui palju lapsi linnapargis kas koos vanematega või päris omapäi aega veedab.

Tarkusepäeval tasuta

Esimese koolipäeva puhul on Lustjala mängumaa avatud kõikidele esimesse klassi minevatele lastele tasuta. Karul on aga palve kõigile aiapidajaile, kel õuna- ja ploomipuud viljadest lookas: “Tänavusel heal õuna- ja ploomiaastal võiksid inimesed Lustjalga 1. septembriks tuua õunu ja pirne, et saaksime neid tarkusepäeval kõigile lastele tasuta pakkuda.”

Lustjala mängumaa avati 10. detsembril 2006 ning lisaks laste eakohastele ajaveetmisvõimalustele on seal ette võetud nii toredaid projekte kui ka korraldatud laste liikluskoolitust.
Lustjala mängumaa ettevõtmisel valmis ka esimene Eesti puuteraamat pimedatele lastele.

Print Friendly, PDF & Email