Laimjala volikogu algatas hooldekodu planeeringu (5)

Laimjala volikogu algatas eile detailplaneeringu, mille järgi kavandatakse Laimjalga toetatud elamise ja tööõppekeskust 150-le vaimupuudega inimesele.

Keskuse planeeringu algatamise vastu oli üks volinik kaheksast, Janne Tiit. Volinikud hääletasid pärast arendaja, OÜ Rae Terminal esindaja Andrus Õunpuu, vallavanem Vilmar Rei ning teiste volinike ja ametnike sõnavõtte.

Vilmar Rei tõdes, et ilmselt on 85 protsenti Laimjala elanikest keskuse rajamise vastu, kuid sellest hoolimata kutsus ta volinikke hääletama detailplaneeringu algatamise poolt. Sest lisaks menetluse käigus nõutavatele rahvakoosolekutele kutsutakse juba lähiajal kokku sõltumatu koosolek, kus kõik soovijad sõna saavad. “Pealegi ei pea ju detailplaneeringut kehtestama, kui kokkuleppele ei saa,” lisas vallavanem.
Andrus Õunpuu hinnangul Laimjala elanikel põhjust muretsemiseks ei ole: “Puudega inimene on täitsa normaalne inimene, kui tema tervis kontrolli all hoida.”

Laimjala rahva põhimure on see, et vallakeskuses, kuhu kogu elu on koondunud, võivad hooldekodu kliendid hakata liialt silma paistma ja kohalike elu ehk ka häirima.

Valla ehitus-majandusnõunik Ado Aus ütles aga välja veel ühe kartuse. Nimelt, kuna keskus on äriline ettevõte, võib ta juhul, kui ei õnnestu kõiki kohti vaimupuudega inimestega täita, kompenseerida seda näiteks narkomaanide rehabilitatsiooniga.

Kerge ja keskmise vaimupuudega inimestele mõeldud keskuse plaanib Rae Terminal rajada Laimjala külas pooleli ehitamisega jäänud lasteaiahoonesse.

Print Friendly, PDF & Email