Kihelkonna leevendab ühistranspordikriisi koolibussiga

Kihelkonna leevendab ühistranspordikriisi koolibussiga

MURET KUULAMAS: Veere küla rahva muret on kohapeal kuulamas käinud ka maavanem Toomas Kasemaa.

Eile kohtusid Kihelkonna vallavanem Jüri Saar ja abivallavanem Tormis Lepik Veere küla rahvaga, et anda infot arengutest ühistranspordi küsimuses.

“1. septembrist hakkab Veerelt Kihelkonnale sõitma koolibuss, sõlmime lepingu parima pakkumise teinud firmaga Metra,” rääkis vallavanem Saar Oma Saarele.

Saare sõnul peaks bussis lasteaia- ja koolilastest üle jääma paar vaba kohta, nii et hommikul ja õhtul on ka kohalikel täiskasvanutel võimalus sõita. Lisaks sätitakse bussiajad nii, et need ühtiksid linnast tuleva õhtuse bussi graafikuga ning inimestel oleks võimalik ümberistumisega edasi sõita.
“Koolilaste päev läheb küll sellevõrra pikemaks, kuid eks nad peavad nii kaua pikapäevarühmas olema,” märkis Saar.

“Loomulikult oli kohtumisel, millel osales üle poole külaelanikest, ka eriarvamusi,” rääkis vallavanem, tuues näiteks, et nii mõnigi ei olnud rahul, et buss vaid koolipäevadel sõidab ja et päeval Kihelkonnale ei saa.
Siiski peab Saare sõnul arvestama reaalsete oludega, sest tänavuaastases eelarves vallal bussiraha ette nähtud ei olnud ning praegu on arvestatud bussi säärane graafik selle aasta lõpuni.

“Muidugi kui selgub, et midagi on väga muuta vaja, saab seda ka teha,” arutles Saar, kelle sõnul on praegune variant siiski väike leevendus kujunenud olukorrale.

Print Friendly, PDF & Email