Tänavaaugus rehvi lõhkunud mees nõuab linnalt kahjutasu (11)

Tänavaaugus rehvi lõhkunud mees nõuab linnalt kahjutasu

MURE ALLIKAS: Fotol ei ole küll Volvo rehvi lõhkunud löökauk Smuuli tänaval, kuid sõidukeile ohtlikke süvendeid võib Kuressaare tänavais leida mujalgi.

Kuu aega tagasi Kuressaares Smuuli tänaval löökaugus oma Volvo rehvi lõhkunud ettevõtja Urmas esitas linnale kahjutasunõude, kuid linnavalitsus soovib enne selle rahuldamist tõendite esitamist.

“Leidsin, et olen paarkümmend aastat ausalt maksusid maksnud ja nüüd võiks ka kohalik omavalitsus mulle appi tulla,” ütles Kuressaares elav Urmas Oma Saarele.

Esialgu linnavalitsus keeldus mehe esitatud 2700-kroonist nõuet hüvitamast, nõudes tõendeid, et rehv läks puruks just Smuuli tänaval enne Tallinna tänavaga ristumist.

“Avalikus teenistuses peab kõik olema tõendatud,” nentis Kuressaare linnavaranõunik Margo Sooäär.
Tema sõnul piisaks ehk fotost, sündmuskohale kutsutud politseinike ütlustest või ka lihtsalt manukate sõnadest, kuid Urmasel pole tõendiks tuua midagi peale ta oma ausõna.

Kohaliku omavalitsuse või trassikaevude omanikfirmade (näiteks Kuressaare Soojus, Veevärk või sidefirmad) vastu esitatud kahjutasunõuetest pole küll avalikkuses seni midagi kuulda olnud, kuid siiski on linnavalitsus lõhutud sõidukite omanikele paaril korral kahjutasu maksnud.

Linnavalitsuse jurist Vilma Kippak ütles Oma Saarele, et veel tema advokaadibüroos töötamise ajal nõustas ta kodanikku, kes esitas linna vastu nõude ja ka sai hüvitust küsitud summast poole ulatuses.
“Usun, et ka praegusel juhul linn mingi osa hüvitab,” nentis Kippak. Praegu on aga asi tema sõnul tõendite puudumise taga kinni.

Linna õigusnõunik osutas, et ka ühe Roomassaares aset leidnud autolõhkumise korral maksis linn mõni aeg tagasi omanikule hüvitist. Seisukohta on linnalt küsitud ka kahjujuhtumi puhul, kus ühe korterelamu hoovis kasvanud puult kukkus oks auto peale. “Ja kuna autosid on üha rohkem, tuleb ka selliseid aukusõitmise juhtumeid järjest rohkem ette,” märkis Kippak.

Vilma Kippaku sõnul pidi Urmase kiirus aukusõitmise hetkel olema päris suur, kuigi enne ristmikku pidanuks ta kiirust maha võtma. “Minu seisukoht on, et ta esitas meile uhiuue rehvi maksumuse, kuid lõhutud kumm ei olnud päris uus,” lisas Kippak.

Urmase sõnul sõitis ta reedese tipptunni, kella 17–17.30 ajal maksimaalselt 30 km/h. “Ühel hetkel käis plõks, mina pöörasin paremale Tallinna tänavale, pidasin auto kinni ja avastasin, et rehv on puruks,” sõnas mees.

Linnavalitsuse jutu peale, et ta pidanuks tõendeid esitama, kostis Urmas: “See tähendanuks kella viiest õhtupoolikul terve Smuuli tänava kinnipanekut ja suurt ummikut.”

Mees lisas, et tal on plaan juhul, kui linn kahju ei hüvita, kirjutada end sisse Kaarma vallas asuvasse suvilasse ja maksta edaspidi oma maksud Kaarmale.

Print Friendly, PDF & Email