Sarbussi bussijuht päästis naise avariis süttinud autost (3)

Sarbussi bussijuht päästis naise avariis süttinud autost

AUTO PÕLES VRAKIKS: Kui päästetöötajad sündmuspaigale jõudsid, põles masin lausleekides, kuid sellest hoolimata õnnestus kahjutuli üpris kiiresti kontrolli alla saada.

Ööl vastu esmaspäeva toimus Kuressaare–Kuivastu maanteel liiklusõnnetus, mille tagajärjel teelt välja sõitnud ja vastu puud põrganud sõiduauto süttis. Avariisse sattunud sõidukijuhi aitas põlevast autost välja mööda sõitnud bussi juht.

“Sõitsin parajasti Kuressaare suunas, kui järsku märkasin, et pimedas metsas puude vahel midagi põleb,” rääkis Sarbussi bussijuht Andres Tänav Oma Saarele. “Sain kohe aru, et tegu on teelt välja sõitnud ja süttinud sõidukiga.”

25. augusti öösel kella 01.17 ajal toimus liiklusõnnetus Kuressaare–Kuivastu maanteel Sagariste küla lähedal Pihtla vallas. Sõiduauto VW Passat, mida juhtis 34-aastane naine, sõitis sirgel teelõigul teelt vasakule poole välja vastu mändi ning süttis põlema.

Sõiduki juht toimetati Kuressaare haiglasse. Juht omab vastava kategooria juhiluba ja oli kaine, samuti oli kinnitatud tema turvavöö.

Kuressaare politseijaoskonna vanemkomissar Aare Allik ütles, et politsei on tänulik õnnetuspaigast mööda sõitnud bussijuhile.
“Tänu Tallinnast Kuressaarde teel olnud liinibussi juhi operatiivsele tegevusele õnnestus ära hoida halvimad tagajärjed,” rääkis Allik, kelle sõnul oli just bussijuht aidanud õnnetusse sattunud naisel süttinud sõidukist kiiresti väljuda.

Bussifirma Sarbuss bussijuht Andres Tänav oma sõnul avariid ennast pealt ei näinud. Peatanud kiiresti bussi, jooksis Tänav õnnetuspaigale lausleekides sõiduki juurde.

“Naisterahvas, kes avariisse sattunud sõiduautot ilmselt juhtinud oli, oli selleks ajaks juba iseseisvalt hakanud autost väljuma ja ukerdas sõiduki ukse vahel,” kirjeldas bussijuht toimunut. “Aitasin tal sõidukist kiiremini väljuda ja viisin ta ohutusse kaugusse.”

Masinast jäi järele vrakk

Andres Tänav rääkis, et kõigepealt märkas ta, et naise nägu oli vigastatud. “Kuid tõenäoliselt oli ta saanud ka põrutada ja minu arvates oli ta veel ka šokiseisundis,” jätkas Tänav.

“Kui liikusime süttinud sõidukist eemale, kurtis naine, et tema asjad, sh mobiiltelefon, olid autosse jäänud.”

Põlevast sõiduautost aga midagi päästa enam ei õnnestunud, sest masin oli lausleekides, kostusid paugud ja bussijuhi sõnul oli süttinud isegi mets.
Tänav püüdis ta leeke bussis olnud tulekustutiga summutada, kuid see ei õnnestunud.

Hädaabitelefonile 112 helistas üks teine autojuht, kes oli samuti õnnetuse toimumise hetkel sündmuspaigale jõudnud. “Minu teada helistasid päästekeskusesse ka bussis viibinud reisijad,” märkis Tänav.

Küsimusele, kas päästjad saabusid õnnetuspaigale kiiresti, vastas ta: “Mina seda aega ei mõõtnud, kuid eks hädasolijale tundu ooteaeg alati pikk. Igatahes suur ja kohmakas tuletõrjemasin saabus avariipaigale varem kui kiirabi- ja politseiauto.”

Lääne-Eesti päästekeskuse pressiesindaja Viktor Saaremets ütles, et avariipaigale sõitis Kuressaarest üks tuletõrjeauto.

Print Friendly, PDF & Email