Lümanda lasteaia juhatajaks saab Anne Tšernovitski (7)

Lümanda lasteaia uueks juhatajaks saab Kuressaare V lasteaia endine juhataja Anne Tšernovitski.

Lümanda vallasekretär Evi Kiks ütles Oma Saarele, et lasteaiajuhataja konkursil ainsaks kandidaadiks osutunud Anne Tšernovitski asub tööle 1. septembrist.

Kuressaare linnavalitsus vabastas veerandsada aastat Kuressaare V lasteaia juhatajana töötanud Tšernovitski ametist 2006. aasta lõpus väidetavalt poliitiliste erimeelsuste tõttu. Tšernovitski sõnul oli talle vastumeelt linnapoolne ebamajanduslikkus, samuti otsustas linn tema hinnangul lasteaia asju kellegagi arvestamata.

Viimastel aastatel töötas Tšernovitski liikumisravi pedagoogina Tallinnas Õunakese lasteaias ning Tallinna lastekodus kasvatajana. Saaremaal naine pärast ametist vabastamist uut tööd ei otsinud. “Pole ju saladus, et ega ükski juhataja oma valduses teist juhatajat ei näe. Ma ei ole isegi küsimas käinud, sest pole tahtnud kedagi nii ebamugavasse olukorda panna,” rääkis Tšernovitski. “Teiseks oli mul kogu aeg soov natuke maailma näha ja proovida, kuidas ma teiste asjadega toime tulen,” lisas ta.

Anne Tšernovitski sõnul ei olnud Lümandasse tööle minek tema enda algatus, vaid Lümanda valla poolne pakkumine. “Alguses ma nagu ei mõelnud üldse sellele, aga nüüd ma vaatan, et võib-olla see annab teatud stabiilsuse. Kaua sa ikka jaksad kogu aeg kodust ära sõita.”

Lümanda lasteaia juhataja väljavahetamine tõusis päevakorda seoses praeguses juhtaja lepingu lõppemisega. Praegu ametis oleval Lümanda lasteaia juhatajal puudub selleks ametiks vajalik haridus.

Print Friendly, PDF & Email