Rae Terminal soovib Laimjalga rajada vaimupuudega inimeste keskust

Rae Terminal soovib Laimjalga rajada vaimupuudega inimeste keskust

Plaanitava hoolekandeasutuse sihtgrupiks on kerge ja keskmise vaimupuudega inimesed.

Hiljuti Kogula hooldekodu juhataja kohalt lahkunud Andrus Õunpuu soovib Laimjalga rajada 150-kohalist toetatud elamise ja tööõppekeskust vaimupuudega inimestele.

“Kaarma vallas Randveres toimib selline asi ja mõtlesime, et Ida-Saaremaal oleks võib-olla ka sellist vaja,” ütles keskust rajada sooviva OÜ Rae Terminal juhatuse liige Andrus Õunpuu. Erinevalt Randvere tööõppekeskusest tahab Laimjala keskus pakkuda klientidele võimalust ka kohapeal elada.

Keskus on plaanis rajada ettevõtte poolt omandatud, nõukogude aja lõpul Laimjala külas pooleli ehitamisega jäänud lasteaiahoonesse.
Samasse ehitatakse juurde 2000 m2 suurune angaar, kus hoolealustele pakutakse jõukohast tööd.

Lisaks võiks hoolealuseid kasutada mitmesugustel töödel väljaspool keskust, näiteks talutöödel.

Keskuse juures peaks tegevust alustama ka päevakeskus, mis pakub Kesk- ja Ida-Saaremaa valdade vanuritele igapäevaelu toetamise teenust.
Järgmisel nädalal lähevad Rae Terminali esindajad oma plaanidest rääkima Laimjala vallavolikogu ette, kes langetab otsuse detailplaneeringu algatamise või mittealgatamise suhtes.

Loa saamine keskuse rajamiseks ei ole sugugi veel kindel, sest mitte kõik ei pea hoolekandeasutuse rajamist Laimjala külla sobilikuks.
Jääb ju 140 elanikuga Laimjala valla keskus inimeste arvult 150-kohalisele hoolekandeasutusele alla.

Andrus Õunpuu hinnangul Laimjala elanikel põhjust muretsemiseks ei ole. “Puudega inimene on täitsa normaalne inimene, kui tema tervis kontrolli all hoida,” selgitas ta.

Hoolekandeasutuse sihtgrupiks on kerge ja keskmise vaimupuudega inimesed, raske ja sügava vaimupuudega inimesi keskus vastu ei võta.
Juhul kui Laimjala vallavolikogu annab hoolekandeasutuse rajamiseks loa, plaanivad arendajad keskuse 50-kohaga esimese etapi käiku anda 2009. aastal.

Print Friendly, PDF & Email