Saare politsei loodab kaadrikärbetest pääseda (2)

Saare politsei loodab kaadrikärbetest pääseda

OPTIMAALNE TASE: Varasemate koondamistega on Saare maakonna politseijõudude isikkoosseis viidud optimaalsele tasemele. Seetõttu loodavad politseijuhid seekord kärbetest pääseda.

Politsei andmetel on Saaremaal levivad kuulujutud siinsete politseinike koondamisest ja Orissaare konstaablipunkti võimalikust sulgemisest ennatlikud.

Kuressaare politseijaoskonna vanemkomissari Aare Alliku sõnul ei usu ta eriti, et politseikaadri eelseisvad võimalikud koondamised Saare maakonda puudutavad.

“Kui koondamisteks tõepoolest läheb, siis oletan, et Saaremaad see oluliselt ei puuduta, kuna varasemate kärbetega on meie maakonna isikkooseis viidud optimaalsele tasemele,” rääkis Allik Oma Saarele.
Saare maakonnas on praegu avatud kaks konstaablipunkti – Orissaares ja Kärlal. Kärla punkti ülalpidamiskulud on minimaalsed, sest politsei rendib ruume valla käest.

“Orissaares me asume küll äriettevõtte rendipinnal, mistõttu seal on meie majanduskulud suuremad, kuid praegu ma ei usu, et ka seal konstaablipunkt suletaks,” lisas politseijuht.
Samas nentis ta, et lõplikud otsused langetatakse ikkagi Pärnus.

Külajuttudele ei tasuks toetuda

Lääne politseiprefektuuri kommunikatsioonibüroo juht Kaja Kukk märkis, et politseikaadri koondamise ja Orissaare konstaablipunkti võimaliku sulgemise küsimuses ei tasuks tugineda külajuttudele.

“Eelkõige tuleks ikkagi ära oodata, milliseks kujuneb siseministeeriumi kogu eelarve 2009. aastaks,” ütles ta. “Ja kui siin kärped tõesti tulevad, siis eeldan, et need jagatakse siseministeeriumi haldusalal olevate asutuste – s.o politsei, päästeamet, kodakondsus- ja migratsiooniamet jne – vahel enam-vähem proportsionaal-selt.”

Alles seejärel selgub politsei üldine eelarve. “Seepärast ei hakkaks ma praegu politsei isikkooseisu võimalike kärbete küsimuses spekulatiivseid oletusi tegema,” lausus Kukk.

“Kui aga tõepoolest on vaja kärpeid teha, siis kindlasti ei lähene me selles küsimuses jäigalt, vaid vaatame paindlikult üle iga maakonna vajaduse ja seejärel langetame vastavad otsused.”

Mis aga puutub Saare maakonda, siis arvas Kaja Kukk, et varasemate kärbetega on siinne politseinike arv juba küllaltki optimeeritud.

Eelarvekärbe tooks katastroofi

Rahandusministeerium on esitanud kõigile ministeeriumidele nõude vähendada tegevuskulusid 8% võrra. Mingeid mööndusi pole tehtud ka siseministeeriumile.

Samas on aga siseministeeriumi spetsialistid ajakirjanduses (vt näiteks 16. augusti SLÕhtulehte) väitnud, et piirsummast, mida rahandusministeerium neile pakub, on võimatu kinni pidada, sest see tooks kaasa vajaduse koondada kuni 1000 töötajat, sh ka politseinikke, päästjaid ja piirivalvureid, ning seega ka turvalisuse olulise vähenemise.

Print Friendly, PDF & Email